Vaata kaarti: siin on Eesti suuremad tööandjad maakondade kaupa

Mõnes maakonnas on suuremaks tööandjaks erafirmad, aga mõnes maakonnas peamiselt maksumaksja raha peal tegutsevad tervishoiu- või haridusasutused.Foto: Shutterstock

Töötukassa eestvedamisel sündis veebikaart, kust saab vaadata Eesti suuremaid tööandjaid maakondade kaupa. Igast maakonnast on koos majandusnäitajate, töötajate arvu ja brutopalgaga esitletud kümme suuremat tööandjat.

Andmed veebikaardipõhises ülevaates pärinevad maksu- ja tolliametist, statistikaametist, töötukassast. Äripäeva Infopanga abil sai lisatud info keskmise palga kohta 4. kvartalis, kui see info oli kättesaadav või usaldusväärne.

Veebikaardi on ära toodud kõikide Eesti maakondade suuremad tööandjad – mõnes maakonnas on nendeks suuremad erafirmad, aga mõnes maakonnas peamiselt maksumaksja raha peal tegutsevad tervishoiu- või haridusasutused.

Ettevõtted või asutused on edetabelisse reastatud 2023. aasta neljanda kvartali töötajate arvu järgi, samuti on olemas töötajate arvu muutus võrreldes 2022. neljanda kvartaliga. Samuti on iga tööandja kohta ära toodud nende käive (4.kv 2023 vs 4. kv 2022), riiklikud maksud ja tööjõumaksud.

„Hea meel on tõdeda, et viimase paari raske aasta jooksul on maakondades suuremad tööandjad enamasti nö ellu jäänud, siiski on ka mõned eraettevõtted, mis on pildilt kadunud. See on muidugi kurb, sest enamasti on olnud tegemist maakonnas olulise ja tööstusettevõttega,“ kommenteeris Töötukassa kommunikatsiooninõunik Lauri Kool.

Ta lisas, et silma torkab see, et suuremate tööandjate seas on palju tervishoiu-, kohaliku omavalitsuse ja haridusasutusi. Eraettevõtluslikku tootmist on üha vähem, mis tegelikkuses kõige enam kohalikku omavalitsusse maksutulu tooks.

„Kindlasti on paljude inimeste jaoks üllatav näha, milliseid eraettevõtteid on nende kodukandis suuremad ja millega nad tegelevad. Kui oma maakonna suuremaid tööpakkujaid ilmselt juba teatakse, siis tasub heita pilk ka naabermaakonda – kindlasti leiab sealt üllatavaid andmeid,“ ütles Kool.

Kaardi tehniline teostus Äripäeva eriprojektide osakonnalt

Tutvu Töötukassa pakutavate võimalustega siin!

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.