Luminor langetas kasutatud autode liisinguintressi

Luminor Liisingu juhi Andrus Soodla sõnul on tegemist turu keskmisest soodsama pakkumisega.Shutterstock

Luminor langetas kasutatud autode aina kasvava populaarsuse tõttu kuni viie aasta vanuste sõiduautode liisinguintressi uute autodega samale tasemele.

Luminorist saavad nüüd kuni viie aasta vanustele autodele liisingut taotleda eraisikud intressimarginaaliga 2,19% ja ettevõtted 2,29%. Luminor Liisingu juhi Andrus Soodla sõnul on tegemist turu keskmisest soodsama pakkumisega.

„Võrdluseks võib tuua, et näiteks eelmise aasta jaanuaris oli eraisikute keskmine liisinguintress 2,57% ja ettevõtetel 2,54%. Kõige madalam intress ehk 1,89% on Luminoris aga uutele keskkonnasõbralikele elektri- ja hübriidautodele,“ lisas ta.

Soodla sõnul on intressimäärade alandamise põhjus autoturul valitsev olukord, kus vähekasutatud autod muutuvad kliendi jaoks aina atraktiivsemaks. „Kuna uusi autosid pole kiibikriisi tõttu olnud saada, siis liisitakse aina rohkem kasutatud autosid. Seejuures on püsinud tugev ka kasutatud autode import,” rääkis Soodla.

Käesoleva aasta jaanuaris ja veebruaris on olnud autode esmaregistreerimistest vaid 40% uued ning lausa 60% kasutatud sõidukid. Kasvanud on ka kasutatud auto keskmine liisingusumma, mis praeguseks ulatub 20 000 euroni, olles vaid poole aastaga kasvanud 14%.

Soodla hinnangul jätkavad nii kasutatud kui ka uute autode hinnad kasvamist ning praegu pole näha, et see protsess pidurduks. „Tegelikult läheb autotööstuse jaoks olukord isegi raskemaks, sest kiipide probleemile on Ukraina sõja tõttu lisandunud terase nappus,“ märkis Soodla.

Ukrainas valmistati ka mitmeid Euroopa autotööstuse jaoks vajalikke detaile, nagu juhtmeköidikud ja muud komponendid. Samuti kasutas Euroopa autotööstus palju Venemaal toodetud alumiiniumi. Seda kõike arvestades on Soodla sõnul tõenäoline, et uute autode ootejärjekorrad jäävad endiselt keskmisest pikemaks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.