Algab tänavune töö- ja karjäärimess

Tööandjaid on igast valdkonnast- lihttööd kuni avaliku sektori asutused, lisaks on päris palju haridusvaldkonna pakkumisi ja loomulikult ka teenindussektor.Foto: Töötukassa

Eesti Töötukassa on mitmeid aastaid aprilli keskpaigas pakkunud tööotsijatele, karjääripöörajatele ja tööandjatele võimalust osaleda töö- ja karjäärimessil. Sel aastal toimub töötukassa töö- ja karjäärimess 16 – 19 aprill. Töömessil osalemiseks tuleb minna aadressile www.toomess.ee

Esimene töötukassa töömess toimus Tallinna Rahvusraamatukogus 2012.aastal. Pärast seda hakkasid töömessid toimuma ka kõikides maakondades. Aastal 2019 loodi juurde ka online-messi võimalus, nendele inimestele, kes koha peale tulla ei saa, aga tunnevad huvi tööturu ja õppimise vastu. Seoses koroonakriisiga, kolis kogu töö- ja karjäärimess internetti ning täna on jäädud selle formaadi juurde.

Sel korral pakkuvad messil tööd 120 ettevõtet, eelmisel aastal oli tööandjaid 200 ehk sel korral on nende kaasamine mõnevõrra keerulisem, värbamistega ollakse ettevaatlik, see aga tähendab, et tööotsijad peavad olema kiired ja aktiivsed.

Tööandjaid on igast valdkonnast- lihttööd kuni avaliku sektori asutused, lisaks on päris palju haridusvaldkonna pakkumisi ja loomulikult ka teenindussektor. Messil osalevad teiste seas näiteks Swedbank, Orkla, PRIA, Laitse loss, Pokumaa, SOL, PÖFF, aga pakub praktikavõimalust. Mitmed tööandjad ongi messil seekord kohal ka praktikapakkumistega, lisaks on noorte jaoks eraldi välja toodud töövarjutamise võimalused.

Töötukassa pakub võimalust osaleda individuaalsel karjäärinõustamisel ja töötubades, sh on töötubasid läbi viimas ka meie partnerid (mitmed koolid, YFU, Integratsiooni SA, Toidupank, Peaasi, EURES kaudu teiste riikide töötamisvõimaluste tutvustus, ASÕP, Kutsekoda, Ametiühingute Keskliit, Spaaliit, Tööinspektsioonid). Saab tutvuda koolidega ja õppekavadega, valmistuda tehisintellekti abil tööintervjuuks, leida töö- ja praktikapakkumisi ning suhelda tööandjatega.

18. aprillil toimub messi raames karjäärikonverents, mis kannab pealkirja „Tänased otsused loovad homse edu“ ja keskendub aruteludele, kuidas majandus kasvama panna. Messi veebilehel saavad konverentsi kuulata kõik soovijad. Konverentsil jagavad mõtteid tööturust erinevate valdkondade esindajad ja tööandjad.

Messi külastanud inimeste arv on aastatega kasvanud, eelmisel aastal käis virtuaalmessil umbes 30 000 inimest, aasta varem üle 25 000. Kõik messi tegevused on tasuta. 

Tutvu Töötukassa pakutavate võimalustega siin!

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.