Hiiumaa Pagar: tahame, et ka 100 aasta pärast saaksid hiidlased kasvada üles kodusaarel küpsetatud leivaga

Kõik Hiiumaa Köök ja Pagar tooted valmivad käsitööna.Foto: Hiiumaa Pagar

Hiiumaa Köök ja Pagar OÜ on Hiiumaa suurim toidutootja, mis on Hiiumaal Kärdlas tegutsenud juba aastast 1909 ning valmistanud kodumaisest toorainest pagari-, kulinaaria- ja kondiitritooteid. Rääkisime muu hulgas, mis on nende laiem missioon ning väärtused. 

Kõrge kvaliteet ja ehedad maitsed

Kõik Hiiumaa Köök ja Pagar tooted valmivad käsitööna. “Väärtustame kodumaist toorainet ja seisame hea selle eest, et klientideni jõudvad tooted oleks kvaliteetsed ning ehedate maitsetega. Paljude toodete valmistamisel on kasutatud tooraineid, mis Hiiumaal kasvanud või toodetud,” ütleb Hiiumaa Köök ja Pagar OÜ juhataja Kaja Antons.

Üheks suuremaks eesmärgiks on Hiiumaa toidutootmise hoidmine ja arendamine. “Töötame selle nimel, et ka saja aasta pärast on Hiiumaal toidutootmine ja väikesed hiidlased kasvavad üles kodusaarel küpsetatud leivaga,” märgib Antons. 

Hiiumaa Köök ja Pagar müüb 50% oma toodangust mandrile ning Saaremaale. Ettevõtte plaan ongi küpsetada leiba ja saia ning valmistada toitu Hiiumaale hiidlaste ja saare külaliste jaoks. 

“Meie saiad, leivad, tordid, koogid, kringlid, küpsised, väikesaiad ja pirukad, salatid, erinevate täidistega suupisted ning peolauatooted on müügil nii Hiiumaal, Saaremaa, Mandri-Eestis kui ettevõtte e-poes,” sõnab Antons. 

Hiiumaa Pagar on tegutsenud Kärdlas juba üle 100 aasta.Foto: Hiiumaa Pagar

Mida peetakse töötajate juures oluliseks?

Hetkel on ettevõttes pea 60 lepingulist töötajat ning kõige enam väärtustatakse nende juures töötahet. “Meil on ka päris korralik motivatsioonipakett, sinna nimekirja mahuvad nii ühisüritused omavahel kui ka peredega, väljasõidud ja koolitused silmaringi laiendamiseks,” sõnab Antons.  

“Peame meeles töötajaid sünnipäevadel ja tööjuubelitel, tähistame koos jõule ning seejuures ei unusta ka töötajate lapsi.”

Mitmekülgne koostöö töötukassaga

“Töötukassast on meil väga hea konsultant Ülle Mänd. Teeme tihedalt koostööd, saame temalt kiireid vastuseid ja lahendusi,” sõnab Antons. Lisaks võtab ettevõte osa töötukassa poolt korraldatavatest üritustest tööandjatele, osaleb erinevatel messidel ja on käinud tutvustamas oma firmat ning võimalusi tööd otsivatele inimestele mõeldud vestlusringides.

Töötukassaga viiakse läbi ka tööpraktikaid. “Sel kevadel võtsime praktikale neli töötukassas arvel olnud inimest ja praeguseks on kõik neli meil tööl,” märgib Antons. “Kasutame ka noorte tööellu aitamiseks mõeldud “Minu esimene töökoht” palgatoetust.”

Edasiselt koostöölt ootab ettevõte, et nad leiaks töötukassa kaudu veel rohkem töötahtelisi inimesi ning et töötuna arvel olevatel inimestel oleks suurem motivatsioon tööellu naasta.

Tutvu Töötukassa pakutavate võimalustega siin!

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.