Tulekul on suur üle eestiline töö- ja karjäärimess: mida põnevat tänavune üritus pakub?

Kaks korda aastas – kevadel ja sügisel – toimub töötukassa eestvedamisel populaarne töö- ja karjäärimess, kus saavad omavahel kokku tööandjad ja tööotsijad. Sarnaselt kahe eelmise aastaga peetakse ka sel aastal üritust virtuaalsel kujul. 

Tänavukevadine virtuaalmess toimub neljal päeval: 19.–22. aprillini. Mida aga messil näha ja millega tutvuda saab?

Tehisintellekti tutvustus

Töö- ja karjäärimess toob üle Eesti kokku eri valdkondade tööandjad, kes tutvustavad inimestele uusi ja põnevaid töötamisvõimalusi. Töömessil osalemine on tasuta ja osa võivad võtta kõik, kel vähegi huvi. „Üritus pole mõeldud mitte ainult tööotsijatele, vaid ka töötavatele inimestele, kes mõtlevad töökohta vahetada või koguni karjääripööret teha,“ selgitas töötukassa teenusejuht Livia Laas.

Messi raames saab interneti vahendusel osaleda nii suuremal karjääriseminaril kui ka käia huvitavates töötubades ning suhelda paljude tööandjatega ja tutvuda nende tööpakkumistega. Lisaks on võimalus registreeruda individuaal- ja karjäärinõustamisele. 

Kui töövestlus tekitab sinus ärevust ja rahutust, siis messil on võimalik seda leevendada. Nimelt saavad kõik proovida töövestluse simulatsiooni, kus saab koos spetsialistiga tööle kandideerimise vestlust harjutada. Simulatsiooniks tuleb aeg broneerida. 

Töötubadesse ja nõustamisele registreerimised avatakse nädal enne messi, seega võib juba aprilli teise nädala algul messilehele uurima minna.

Kui aga jääd mingil põhjusel registreerimisega hiljaks, pole probleemi, sest messil on kohal ühe Eesti idufirma loodud tehisintellekt, mis salvestatud video põhjal annab tagasisidet selle kohta, milliseid iseloomujooni, hetkeemotsioone ja sõnakasutust sinu juures märgata on.

Tegevust leidub igaühele ja virtuaalse messi juures on suureks plussiks see, et kõike saab teha endale sobival ajal ja kohas. „Kuna üritus toimub nädala sees ning paljud on sel ajal tööl, siis igaüks saab ise valida, mis ajal on tal kõige mugavam messist osa võtta,“ räägib Laas.

Noortele mõeldud hariduspäev

Laasi sõnul on tänavuse messi fookuses noored ja spetsiaalselt neile mõeldud tegevused. „Kui varem on noortele tehtud eraldi üritusi, siis sel korral on nad osa suurest messist,“ räägib töötukassa teenusejuht.

Messi kolmas päev (21. aprill) on kuulutatud hariduspäevaks, kus leiab rohkem töötube just haridusega seotud teemade kohta. Kohale tulevad ka erinevad koolid üle Eesti. Noored saavad selle raames uurida lähemalt, millised on edasised õppimisvõimalused ja kuidas kooli sisseastumisvestlusel endast hea mulje jätta. 

Rohkem infot messi ja sinna registreerimise kohta leiad aadressil www.toomess.ee.

Tutvu Töötukassa pakutavate võimalustega siin!

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.