Virtuaalsel töö- ja karjäärimessil pakub tööd paarsada tööandjat

Karjäärikompass.Foto: Töötukassa.

Täna algas Eesti Töötukassa virtuaalne töö- ja karjäärimess, kus oma tööpakkumistega osaleb ligi paarsada tööandjat. 14. aprillini toimuval töömessil osalemine on kõigile tasuta.

Messi projektijuht Livia Laas ütles, et töö- ja karjäärimess toob üle Eesti kokku eri valdkondade tööandjad, kes tutvustavad inimestele uusi ja põnevaid töötamisvõimalusi. „Mess on mõeldud nii tööd otsivale inimesele kui ka töötavatele inimestele, kes mõtlevad töökohta vahetada või koguni karjääripööret teha,“ lisas Laas.

Messil saab interneti vahendusel käia ka mitmetes töötubades, et koos spetsialistiga üle vaadata oma kandideerimisdokumendid, teha läbi töö- või sisseastumisvestlus, arutada oma plaane karjäärinõustajaga, osaleda koolide ja ettevõtete infotundides jms. Kindlasti on põhjust messile tulla noortel, kes soovivad suveks töökohta leida. 

Sel aastal on messi üks olulisi suundi haridus. Kohal on pea 30 kutse- ja kõrgkooli ning täiskasvanute gümnaasiumit üle Eesti ning tutvuda saab nii erialade kui sisseastumistingimustega.

Laas tõi esile, et virtuaalse messi juures on suureks plussiks see, et kõike saab teha endale sobival ajal ja kohas. „Kuna üritus toimub nädala sees ning paljud on sel ajal tööl, siis saab igaüks ise valida, mis ajal on tal kõige mugavam messist osa võtta,“ märkis projektijuht.

Tööandjatele korraldatakse konverents teemal „Millised teadmised ja oskused on tulevikutöötajal?“. Kõik soovijad saavad konverentsi jälgida messilehel. „Konverentsil anname ülevaate tööturu tulevikust nii Eestis kui laiemalt, arutame, millised on täna tööandjate võimalused ja vajadused ning kuidas Töötukassa tööandjatele toeks saab olla,“ tutvustas Laas.

Eesti tööturust teeb ülevaate SEB majandusanalüütik Mihkel Nestor, ülemaailmsetest  tööturutrendidest räägib Manpoweri äriarendusjuht Kirke Altrov ja Haridus- ja Teadusministeeriumi asekantsler Renno Veinthal räägib teemal „Milline on hariduse tulevik“.

Messinädalal toimuvad maakondades ka värbamispäevad. Kokku toimub 13 värbamispäeva ja need on mõeldud inimestele, kes tahavad kohalike tööandjatega otse suhelda. Tööotsijatel on võimalik uurida huvipakkuvate ametite kohta ning soovi korral teha eelkokkuleppeid kandideerimiseks. Infot värbamispäevade ning seal osalevate tööandjate kohta leiab samuti messilehelt.

Tutvu Töötukassa pakutavate võimalustega siin!

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.