Koolidesse lisandus pea 1400 rahatarkuse raamatut

Noortes tuleb juba varakult panna rahatarkuse seeme idanema.Foto: Canva

Rahandusministeerium koostöös finantssektori partneritega saatis 56 kooliraamatukogusse üle Eesti kokku 1387 rahatarkuse raamatut. Nende eesmärk on tekitada õpilastes huvi rahaga seotud teemade vastu ja kinnistada õppeainetes saadud rahatarkuse teadmisi.

Finants- ja maksupoliitika asekantsler Evelyn Liivamägi ütles, et oluline on panna lastes ja noortes idanema rahatarkuse seeme, et tulevikus oskaksid nad teha tarku otsuseid. Seetõttu on nad viimastel aastatel koos partnerite abiga jaotanud Eesti koolidele kokku tuhandeid rahataskuse raamatuid.

„Raamatukogudel on kõige parem info, et mida rohkem laenutatakse ja millest puudu jääb. Andke sellest meile kindlasti märku. Kogume info kokku, et soovitud rahatarkuse raamatud ka edaspidi kõigi huvilisteni jõuaksid,“ ütles Rahandusministeeriumi rahatarkuse spetsialist Bret Klemm.

Koolidesse saadetud raamatute hulgas olid Riin Tuttelbergi „Tom õpib rahamängu“ (algklassid), Bodo Schäferi „Koer nimega Money“ (4.–6. klassid), Mihkel Trumani „Kuidas saada rahatargaks“ (7.–9. klassid) ning gümnaasiumiõpilastele sobivad Kristi Saare „Kuidas alustada investeerimisega“, Jaak Roosaare „Rikkaks saamise õpik“ ning Kristjan Liivamägi, Tõnn Talpsepa ja Tarvo Vaarmetsa „Rahaedu põhimõtted“. Samuti saadeti koolidesse Swedbanki koordineeritud Facebooki grupi „Kogumispäevik“ põhjal kirjutatud 608 samanimelist raamatut.

Eelmise aasta septembris viidi toetajate abiga keskraamatukogudesse 600 rahatarkuse raamatut, detsembris saatis rahandusministeerium kooliraamatukogudesse 150 raamatut.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.