Hea ja soodsa üürikorteri leidmine pole lihtne ülesanne. Kui palju peaksid üürikorterile kulutama ning kuidas võimalikult soodsalt see leida?
30 protsendi reegel
Üldlevinud rusikareegli kohaselt ei tohiks eluasemele minevad kulud ühes kuus ületada igakuisest kogutulust 30 protsendi piiri. Sellisel juhul jääb piisavalt finantse üle ka muude kohustuste täitmiseks ning vaba aja veetmiseks.
Keerulisem on selle nõude täitmine aga olukorras, kui üüritakse elamispinda tervele perele. Üksi elamiseks on kulutused väiksemad, samuti ka nõudmised. Seega ei pruugi peredel olla lihtne 30 protsendi reeglit täita.
50/30/20 eelarve reegel
Selle reegli puhul tuleks elamiskuludele igakuiselt jätta kuni pool oma sissetulekust. Siin on aga oluline vahet teha, et selle sisse arvestatakse ka transpordi ja toidukulud, mis kuu lõikes on eeldatavalt ühesugused.
Kuidas soodsaim lahendus leida?
Praktiline soovitus on otsida üüripinda tutvuste kaudu. Kuigi eluasemete valik on kinnisvara portaalides suur ja lai, saab enamiku neist maakleri vahendusel. Sellisel juhul tuleb aga juurde arvestada pea alati ka tagatisraha ning maakleritasu.
Otse omanikult üürides üldjuhul vahendustasu ei pea maksma ning ka tagasiraha suurus on läbiräägitav. Seega tasuks elamispinna üürimist alustada tuttavate kaudu ning vajadusel abiks võtta ka sotsiaalmeedia kanalid.
Kindlasti ei tasu kinnisvaraportaale päris kõrvale jätta, kuna paljud omanikud on üüripindade kuulutused ka ise üles pannud.