Lõpuks on vastused: nii päästjate kui ka õpetajate palgad tõstetakse, suurpered hakkavad kätte saama poole rohkem kui varem

Istungil said kaua vastuseid oodanud õpetjad ja päästjad lõpuks meelerahu.Foto: Scanpix

Tänasel valitsuse istungil kinnitati, et nii päästjate kui ka õpetajate palka tõstetakse. Päästjate palk tõuseb lausa 36 protsenti ja õpetajatel 23,9 protsenti. Kinnitati ka muude eelduslikud tõusud, nagu pension ja peretoetused.

Õpetajad on ammu oodanud riigipoolseid samme ja olid valmistunud ka streikima, et viimaks tõstetaks nende palga alampiiri. Nüüd on see tehtud ja alampalka tõuseb 1412 eurolt 1749 euroni. Eesti peaministri Kaja Kallase sõnul peaks arvestuslik keskmine palk jääma üle 2000 euro.

Haridust- ja tedusminister Tõnis Lukas tõi välja, et õpetajate palgatõus on siin ühiskonnas kõige muu tegemise eelduseks, et valitseks rahumeel ja ühiskond oleks lõimunud.

Samuti suureneb toetus peredele. Suurperetoetused tõusevad 50 protsendi võrra ning üksikvanematoetus toetus lausa neli korda.

Oma osa on ka pensionil. Räägiti, et see tõuseb tänaste eelduste kohaselt üle saja euro ning keskmine pension saab olema tulumaksuvaba.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.