Seoses suure hinnatõusuga on inimeste ostuharjumused muutnud ning üha enam otsitakse kindlatele toodetele parimat hinda. Küll aga on veebipoode mitmeid, ning mõned sootuks tundmatud. Kuigi odav hind meelitab ostma ja tellima, tekib kahtlus kas tundmatust poest üldse kaup kohale jõuab? Mida sellises olukorras tegema peaks?
Tarbijakaitse ja tehnilise järelvalve ameti kommunikatsiooninõunik Aap Andreas Rebas selgitas, et kõige esimese asjana tasuks poe tausta uurida. “Tuleks välja selgitada, kas veebipood kuulub juriidilisele isikule või eraisikule: näiteks vaadata, kelle pangakontole tuleb teenuse eest raha kanda (eraisiku või firma arvele) ning kontrollida, kas ettevõte on registreeritud äriregistris.”
Ühtlasi on võimalik juriidiliste isikute puhul kontrollida, kas nendega on varem probleeme olnud, ehk kas ettevõte on kantud niinimetatud musta nimekirja, ehk on kauplejad, kes ei ole täitnud tarbijavaidluste komisjoni otsuseid.
Rebas tõi välja, et e-poe veebilehel peaks kindlasti olema ka teave, kus on kirjas ettevõtte nimi ja asukoht ning e-posti aadress ja telefoninumber, kuhu probleemide puhul pöörduda. Ühtlasi on ettevõtted kohustatud oma lehel kirjutama kuidas toimub kauba tagastamine, pretensioonide esitamised ja välja tooma toodete garantii tingimused.
Kauba kohalejõudmise kohta peab samuti olema olemas detailne info, ehk kui kaua võtab kauba kohaletoimetamine aega ja mis tngimustel saab sobimatut kaupa tagastada ning kes kannab sellisel juhul tagastamiskulud.
Oluline on meeles pidada, et tarbijal on õigus lepingust taganeda 14 päeva jooksul alates toote kättesaamisest.
Põhjalikumad nõuanded, mida silmas pidada enne e-poest kauba tellimist, leiab siit: Ostmine e-poest | Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Amet (ttja.ee). Kui on vaja siiski rohkem selgitusi ja nõu, saab tarbija helistada TTJA nõuandetelefonile.