Korteriühistute päikesepaneelide toetuse tingimusi leevendati

Nüüd saavad toetust ka peale 2000. aastat kasutusele võetud kortermajad.Foto: Scanpix

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium leevendas korteriühistute päikesepaneelide toetuse tingimusi ning nüüd saavad KredExist toetust taotleda ka korteriühistud, mille elamu on kasutusele võetud pärast 2000. aastat ja milles on vähemalt kolm korteriomandit.

„Määruse muutmisel lähtuti toetuse nõudlusest ja riigi strateegilistest suundadest, mille kohaselt peab riigi toetus jõudma võimalikult paljudeni, mistõttu kaotati korterelamu kasutusse võtmise ajaline piirang,“ ütles EASi ja KredExi ühendasutuse eluaseme- ja energiatõhususe osakonna juht Triin Reinsalu. 

Toetuse saamiseks peab taotleja korterelamu olema ehitatud õiguslikul alusel ja kantud ehitisregistrisse. Paigaldatavate päikesepaneelide võimsus tohib olla kuni 200 kW. Enne taotluse esitamist ei tohi tegevusi alustada ega teha selleks ka ettemaksu.

Toetuse määr on 30 protsenti juhul, kui päikesepaneelidega kompenseeritakse osaliselt või täielikult korterelamu üldelektri tarbimine ning 40 protsenti juhul, kui lisaks sellele kompenseeritakse ka eluruumide elektri tarbimine või päikesepaneelid integreeritakse katuse või fassaadi kattematerjalidesse või paigaldatakse lisaks ka energiat salvestav seade.

Suurim toetussumma taotleja kohta on 150 000 eurot. Täpsemad toetuse tingumused ja taotlemine käib läbi Kredexi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.