Tallinnas saab veel energiatoetusi taotleda juuni keskpaigani

Avaldusi tasub esitada mitme kuu eest korraga.Foto: Canva

Tallinlased saavad energiatoetuse taotlusi esitada veel 12. juunini, toetust saab taotleda 2021. aasta septembrist kuni 2022. aasta aprilli lõpuni tehtud kulutuste eest. Taotluste esitamise võimalus avanes 17. jaanuaril ning praeguseks on Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuametile esitatud üle 36 770 taotluse.

Abilinnapea Betina Beškina märkis, et üha jätkuva hinnatõusu taustal on energiatoetus suureks abiks väga paljudele peredele. „30. mai seisuga on Tallinnas energiatoetus määratud enam kui 28 800 inimesele või perele. Välja on makstud kokku 4 051 000 eurot, keskmine toetuse summa ühe taotluse kohta on olnud 129,5 eurot. Otsuse ootel on veel 1242 taotlust ja arvatavasti laekub meile taotlusi kuni viimase päevani,“ rääkis Beškina.

Rahuldamata on abilinnapea sõnul jäänud need taotlused, mis ei vastanud kriteeriumitele, enamasti on olnud põhjuseks alampiirist suurem sissetulek kui ka liiga väike väljamakse summa. Miinimumsumma, mida välja makstakse, on kümme eurot ning maksimumsumma on 500 eurot ühes kuus kõikide energiakulu arvete peale kokku (elektri-, gaasi- ja kaugkütte arved). 

Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuameti energiatoe infoliin alustas tööd juba 3. jaanuaril ning eilse, 30. mai seisuga on vastatud enam kui 7700 kõnele. Alates homsest, 1. juunist on infoliin 600 6300 suletud, edaspidi saavad abivajajad küsimustega pöörduda oma elukohajärgse linnaosavalitsuse poole. 

Energiatoetus on energiahinnatõusust tingitud toetus väikese ja keskmise sissetulekuga peredele, millega kompenseeritakse osaliselt elektri-, gaasi- ja kaugkütte kulud. Toetust saavad inimesed või pered, kelle keskmine sissetulek toetuse perioodil on 1126 eurot kuus pere ainsale või esimesele liikmele ning igale vähemalt 14-aastasele 563 eurot ja igale alla 14-aastasele sellest 338 eurot. 

Taotlust saab mugavalt esitada e-teeninduses (taotlen.tallinn.ee)

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.