Septembis CV-Online’i poolt läbi viidud tööturu monitooringust ilmneb, et vähenenud on töövõtjate rahulolu ja valmisolek töökoha vahetuseks on märkimisväärselt suur. Palgatõusu ootab 81 protsenti vastanuist.
Võrreldes veebruaris tehtud uuringuga on märkimisväärselt vähenenud oma tööga rahul olevate
vastajate osakaal: 84-lt 74-le protsendile, olles siiski üsna kõrge. Töörahulolu kõige olulisemateks
loojateks hinnatakse toredaid kolleege ja töökeskkonda, sobivat töökoormust ja häid arenguvõimalusi. Suur on aga rahulolematus oma töötasu osas.
„Teame, et isegi kui muud tingimused on suurepärased ja tööandjaga ollakse üldises pildis rahul,
vähendab rahulolematus oma palgaga töörahulolu üsna kiiresti. Usutavasti on ka praeguse järsu
töörahulolu languse põhjuseks inimeste vajadus töötasu tõusu järgi.“ räägib CV-Online’i
turundusjuht Karla Oder. „Tervelt 81 protsenti vastanuist ütleb, et ootab oma tööandjalt palgatõusu ja seda lausa 15 kuni 25 protsendi ulatuses.“
Palgasoov on põhjuseks, miks uut töökohta otsitakse
Ülaltoodut peegeldab suur muutus tööotsijate arvu osas. Värske uuringu kohaselt on tervelt 50 protsenti vastanutest tööd otsimas ja lisaks 41 protsenti on avatud headele pakkumistele. Veebruaris olid need näitajad vaid 19 protsenti ja 48 protsenti. Kolmveerand vastanutest on viimase kolme kuu jooksul uuele töökohale ka kandideerinud.
Uurides nendelt, kes on otsustanud uue töö leida, põhjuseid, ilmnesid erinevad üsna võrdse kaaluga
tahud. 47 protsenti küsitlusele vastanutest ütles, et otsib paremaid arenguvõimalusi, 42 protsenti tõi põhjuseks rahulolematuse oma palgaga, 33 protsenti ei ole rahul juhtimisstiiliga praeguse tööandja juures, 32 protsenti soovib üldse töö valdkonda vahetada ja 29 protsenti ei pea töökeskkonda ja -kultuuri sobivaks.
Tööturu uuringu kokkuvõte baseerub CV-Online’i poolt septembris läbi viidud küsitlusel, millega uuriti töötajate rahulolu oma palgaga, valmisolekut tööandja vahetuseks ja töökoha valiku kriteeriumeid. Töövõtjale suunatud uuringus osales 1102 vastajat, kelleks on tööealised inimesed erinevatest Eesti piirkondadest ja tegevusvaldkondadest.