Äsja avaldatud tööturu monitooringu tulemused annavad aimu, et III kvartalis valitses tööturul endiselt palgarahulolematus ja surve, viidates sellele, et tööjõuturul valitsevad endiselt väljakutset pakkuvad tingimused.
Võrreldes eelmise kvartaliga ei ole töötajate palgaootus muutunud nind endiselt ootab 80 protsenti vastanud töötajatest tööandjalt palga tõstmist ning vaid 20 protsenti vastajatest on oma palgaga rahul. Nii nagu ka eelmisel kvartalil, siis ka see kvartal oodatakse enamasti palgatõusu vahemikus 11-20 protsenti.
Kas oled oma praeguse palgaga rahul või ootaksid palgatõusu?
Tööturul oodatakse kõrgemat palka kui tegelikult pakkuda suudetakse
Kuigi palgarahulolematus on töötajate seas silmatorkav, selgub, et 62 protsenti vastanud ettevõtetest ei kavatse lähikuudel töötasusid tõsta. See viitab sellele, et tööturul on tekkinud käärid palga ootuste ja tegelikkuse vahel. Ettevõtted seisavad silmitsi väljakutsega, kuidas hoida oma töötajaid motiveerituna ja rahulolevatena keerulistel aegadel.
CV.ee Turundusjuht Karla Oderi sõnul on aga keeruliste aegada taustal oluline mõista ka tööandjate olukorda. “Kuigi käärid on palgaootuse ja reaalsuse vahel üsna suured, siis peaksid töötajad hetkel mõistma, et tööturul on keeruline aeg ning andma tööandjatele aega hetkeolukorraga kohaneda. Olenemata keerulistest aegadest on hetkel väga hea aeg uute töötajate värbamiseks, kuna tööturul on rohkelt motiveeritud ja kvalifitseeritud kandidaate, kes ootavad võimalust end tõestada.“ selgitas ta.
Tööturul ei ole piisavalt tööpakkumisi
Lisaks jätkuvale palga rahulolematusele selgus uuringus, et tööotsijate sõnul pole tööturul tööpakkumisi piisavalt (62%). Tööpakkumiste arv on langenud, mis viitab olukorrale, kus tööturul on toimunud kannapööre ning tööotsijaid on tööturul rohkem, kui tööpakkumisi. Antud olukord võimaldab tööandjatel lihtsamalt töötajaid vabadele ametikohtadele värvata.