Kärarikas töökeskkond: mida teha olukorras, kus müra ja tolm kontoritööd häirivad?

Mida teha kui kontoris on ehitustolm ja müra?Foto: Shutterstock

Mugav töökeskkond on oluline faktor produktiivse tööpäeva tarvis. Vaikuses töötamine aitab keskenduda ja ilma segamata tööd teha ning paljud eelistavad kontrois töötamist just seetõttu, et saada eemale kodus valitsevast mürast. Mida teha aga olukorras, kus kontorihoones hakatakse pihta remondiga, mille tulemusena on trepikoda ja lift tolmune, ning kontoris segab vaikust ehitusmüra?

Vastab Rein Reisberg, Tööinspektsiooni töökeskkonna konsultant.

“Kui kasutusel olevas büroohoones hakatakse tegema remonditöid nii, et osades ruumides jätkatakse tavapärast tööd, peab enne ehitustööde alustamist läbi mõtlema, kuidas ehitada nii, et see ei ohustaks oma tööruumides tööd jätkavaid inimesi,” sõnas ta alustuseks.

Et ehitustöö ei ohustaks ehitusplatsil töötavaid, ega ka seal viibivaid või selle mõjupiirkonnas olevaid isikuid, on ehitise omaniku ja ehitusettevõtja vastutada. Niisamuti on Rein Reisbergi sõnul hoone omaniku ülesanne enne remonditööde alustamist paika panna, kuidas tagada sobivad töötingimused samas hoones töötamist jätkavatele inimestele.

Remonditööde puhul on enim probleemiks müra ja tolmu levimine ruumidesse, kus parasjagu remonditöid ei tehta. “Kõrge müratase võib olla häiriv, põhjustada stressi, kõrget vererõhku ja väsimust, aga ka kahjustada inimese kuulmist. Müra vähendamiseks on võimalik ehitajaga kokku leppida, et tugevamat müra põhjustavaid töid tehakse ajal, millal lähedal asuvates bürooruumides töid ei tehta. Tolmuga kokkupuute vältimiseks on näiteks kokku lepitud, et ehitajad kasutavad ainult ühte lifti, et teised liftid ei oleks tolmused,” sõnas Reisberg.

Olukorras, kus töötajal on ehitustöödest põhjustatud probleeme, on õige pöörduda otsese tööandja poole, kes suhtleb siis hoone omaniku või ehitustööde korraldajatega.

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.