Uuring: lähikuudel plaanib töökohta vahetada viiendik töötajatest

Töövahetus on plaanis igal viiendal töötajal juba järgmisel kuul.Foto: Canva

Enam kui 10 000 osalega Palgainfo Agentuuri ja CVKeskus.ee tööturu uuringust selgus, et järgmise kuu jooksul plaanib töökohta vahetada 21 protsenti töötajatest. Tööpakkumistel hoiab silma peal tervelt 79 protsenti töövõtjatest.

Enim mõtlevad töökoha vahetamisele kaubandus-, põllumajandus-, personalitöö-, turundus- ning majutus- ja toitlustusvaldkonnas töötavad inimesed.

„Suurt rolli omab töökoha vahetamise plaanides rahulolu töötasuga,“ tõi uuringust esile Palgainfo Agentuuri juht Kadri Seeder. Ta lisas, et töötajad, kes hindavad oma rahalist olukorda heaks mõtlevad võrdlemisi vähe töökoha vahetusele, siis töötasuga halvasti toimetulevatest töötajatest sooviks tööd vahetada tervelt 40 protsenti.

Asukohavabadus mängib suuremat rolli, kui kunagi varem

Suurem soov tööd vahetada on ka nendel töötajatel, kellel on vähem võimalusi oma töö asukohta valida. See omakorda peegeldab töövõtjate ootust paindlikumale töökorraldusele.

„Enam kui pooled töövõtjad tõid uuringus esile, et nad leiaksid samaväärse töökoha mõne kuuga, mis näitab nende enesekindlust tänasel tööturul,“ tõi uuringust esile CVKeskus.ee turundusjuht Henry Auväärt ja lisas, et enam kui kolmandik neist arvas, et leiaksid uue töökoha isegi paari kuuga.

Pea pooled töötajad on viimastel kuudel saanud tööandjatelt ka kandideerimiskutseid, mis samuti tõstab enesekindlust töö leidmisel.

„Kõige kiiremini leiaksid tööd infotehnoloogia-, ehitus-, tervishoiu- ja pangandussektori töötajad, kellest vähemalt kaks kolmandikku tõid välja, et samaväärse töö leidmiseks kuluks kuni mõni kuu,“ lisas Auväärt. „Kõige ebakindlamad on töö leidmisel kunsti-, kultuuri- ja ajakirjandus- ning loodus- ja tehnikateaduste rakendamisega seotud valdkondades töötavad inimesed, kellest pea viiendik arvasid, et nad ei leiakski tänaselt tööturult praegusega samaväärset tööd.“

Tuttavate kaudu tööd otsivate inimeste osakaal on vähenenud

Tööturul aktiivsetelt ja tööpakkumistele avatud osalejatelt küsiti, milliseid kanaleid nad tööotsinguks kasutavad. Seejärel paluti neil etteantud kanalid järjestada oma eelistustele vastavalt.

Võrreldes 2019. ja 2020. aastaga on tuttavate kaudu töö otsimist eelistavate vastajate osatähtsus pea kaks korda kahanenud ja tööportaalide eelistamine kasvanud 71-le protsendile. Eelistatuim tööotsingukanal on töövõtjate hinnangul CVKeskus.ee tööportaal, kust alustab otsinguid pea iga teine tööotsija. Sotsiaalmeediast (sealhulgas Facebook ja LinkedIn) alustab tööotsinguid kaheksa protsenti töövõtjatest – see näitaja on viimasel neljal aastal püsinud samal tasemel.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.