5 eestikeelset raamatut, mis aitavad sul igapäevaseid rahaasju paremini mõista ja korda ajada

Foto: Pexels

Raha on meie elu lahutamatu osa ja praegu ka väga palju kõneainet tekitav. Kuidas ja kuhu raha paigutada? Kuidas oma rahaasju korraldada? Kõige lihtsam viis on sellest infot koguda ja lugeda head õpetlikku kirjandust.

All on välja toodud 5 eesti keeles saadavat raamatut oma rahast aru saamiseks.

„Sinu raha täielik muutumine“ („Total Money Makeover“) Dave Ramsey

Raamat on New York Timesi bestseller. Dave Ramsey, vaieldamatult üks tuntumaid säästmise eestkõnelejaid USAs, on veendunud, et isiklikud rahaasjad sõltuvad 20% teadmistest, ülejäänud taandub aga käitumisele. Ramsey jagab sedasama finantsnõu, mida kuuleksid oma vanaemalt, lihtsalt ilma näägutamiseta. Ta kinnitab, et pole olemas maagilist arvu, intressimäära ega tootlusprotsenti, mis elu ümber pööraks.

„Rikas isa, vaene isa“ („Rich Dad, Poor Dad“) Robert Kiyosaki

Üle mitme dekaadi üks tunnustatumaid raamatuid oma rahaasjade mõistmiseks. Autor räägib oma kogemusest ja õppetundidest läbi isikliku kogemuse enda isa ja oma sõbra isa jälgimisest. Autor defineerib lugeja jaoks lihtsas keeles ja läbi näidete varade ja kohustuste mõistet. Uutes väljaannetes on Robert Kiyosaki poolt lisatud ka infot rahast üleüldiselt, majandusest ja investeerimisest.

„Rikkaks saamise õpik“ Jaak Roosaare 

Tänaseks on RSÕ Eesti enimmüüdud majandusraamat, kokku on selle soetanud endale juba enam kui 15 000 lugejat! 
“Rikkaks Saamise Õpik” on jagatud kolmeks osaks:
Esimeses Räägitakse lahti, mis üldse rikkus on. Teises osas räägitakse säästmisest. Kolmandas osas räägitakse investeerimisest.

Raha Psühholoogia“ („Tha Psychology of Money“) Morgan Housel

„Raha psühholoogia“ raamatus kirjeldab auhinnatud autor Morgan Housel 19 lühiloo kaudu kummalisi viise, kuidas inimesed rahast mõtlevad, ja õpetab, kuidas paremini mõista üht elu kõige olulisemat teemat. Raamat suunab rahast mõtlema mitte nagu matemaatika valemist vaid raha puudutab suuresti seda kuidas me käitume ja mis on meie harjumused.

„Mõtlemist muutes rikkaks“ („Think and Grow Rich“) Napoleon Hill

Üks enim tsiteeritud ja inimeste edu mõjutanud raamatuid, mis on kunagi avaldatud. Raamat annab nõu kuidas viia läbi soovitud muutused pereelus, rahaasjades, karjääris või kui tunned, et vajad uusi sihte elus. Raamatut müüakse uues eestikeelses trükis koos käsiraamatuga, mida lugemisega paralleelselt kaasa teha. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.