Alexela toob turule universaalteenusest pidevalt soodsama elektripaketi, millest väljumisel trahvi ei saa

Alexela logo.Foto: Scanpix

Energiafirma ja elektrimüüja Alexela toob alates tänasest klientidele uue elektripaketi, mis on sisuliselt universaalteenuse ja fikseeritud paketi hübriid, kuid mille hind muutub igal kuul ja ei ületa samas kunagi universaalteenuse hinda.

Paketi nimi on Alexela Pingevaba ja klientide jaoks fikseeritakse hind üheks kuuks. Iga kuu 20. kuupäeval avaldatakse järgmise kuu hind ja hinna aluseks on tulevikutehingute hetketase.

Elektripaketi baashind on hetkel 14,28 s/kWh, mis on ligi veerandi võrra universaalteenusest odavam, kuid nagu öeldud, siis see muutub iga kuu. Paketile on määratud hinnalagi, milleks on universaalteenuse hind. Täna kehtiv universaalteenuse elektrienergia tootmishind koos käibemaksuga on 18,49 senti/kWh.

Samuti on paketist väljumine trahvivaba. Marginaal on 0,7 senti/kWh ja kuutasu 1,99 eurot kuus.

Alexela esindajad vihjasid paketi tutvustamisel, et universaalteenus on ennast ammendamas ja kliendid otsivad stabiilsust. Ettevõtte juhatuse liige Tarmo Kärsna sõnul soovitakse samas ka hinnalage. “Teine küsimus on klientidel selles, et kui täna tehakse paketi osas õige valik, siis kas see on õige valik ka kuue kuu pärast?” sõnas ta.

Alexela energiakaubanduse portfellijuht Kalvi Nõu ütles, et elektrihinnad ei tohiks börsil tänavu minna oluliselt kõrgemaks kui 10 senti/kWh. “Enam pole mitte ühtegi põhjust, miks jääda universaalteenuse peale,” ütles ta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.