Coop Pank langetas kodulaenu intressi ja maksab ajutiselt kinni kõik laenuga seotud lisakulud

Coop pank on kodulaenu taotlejatega eriti heldeFoto: Kaupo Kalda

Alates 27. veebruarist pakub Coop Pank kõigile kodulaenu taotlejatele intressimarginaali alates 1,6%, ei rakenda laenulepingu tasu ja maksab kinni nii kinnisvara eksperthinnangu kui ka hüpoteegi loovutamise tasu refinantseerimise korral.

Coop Panga kodulaenude äriliini juhi Karin Ossipova  sõnul kehtivad kodulaenu soodustingimused kõigile, kes taotlevad laenu kodu ostmiseks, ehitamiseks ja renoveerimiseks või soovivad olemasoleva kodulaenu kodumaisesse Coop Panka refinantseerida enne 30. aprilli 2024.

Sel perioodil pakub kodumaine Coop Pank kõigile kodulaenutaotlejatele intressimarginaali alates 1,6%, millele lisandub 6 kuu euribor, ega küsi laenulepingu tasu. Lisaks hüvitab pank tagatiseks seatava ostetava vara eksperthinnangu ehk hindamisakti kulu, kui selle on tellinud laenusaaja.

Teisest pangast Coop Panka refinantseeritava kodulaenu puhul maksab Coop Pank laenutaotleja eest ka hüpoteegi loovutamise kulu, mille suurus sõltub hüpoteegi summast. Näiteks 100 000-eurose hüpoteegi loovutamise kulu on ligi 200 eurot.

Nimetatud tingimused laienevad ka üldhariduskoolide ja lasteaedade õpetajatele, kelle toetuseks pakub Coop Pank alati oma parimat laenumarginaali ja -tingimusi. Kodulaenu võtva õpetaja eest maksab pank lisaks ka esimese aasta kodukindlustuse maksed kuni 100 euro ulatuses. Kui õpetaja esitab laenutaotluse enne 31. maid 2024, siis on esimesel aastal panga marginaal 0% ja tasuda tuleb üksnes 6 kuu euribor. Kui 0-marginaaliga laenu esimesest väljamaksest on möödunud aasta, rakendub laenule tavapärane riskimarginaal, mis on alates 1,6%.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.