Coop Pank tunnistab: tähtajaliste hoiuste intressid langevad, 4% aastaintressiga hoiust enam avada ei saa

Paavo Truu.Foto: Ardo Kaljuvee

Kui möödunud aastat iseloomustasid kiirelt üles liikunud intressid, siis tänaseks toimub rahaturgudel korrektsioon: langustrendis on nii euribor kui ka tähtajaliste hoiuste intressid. Sellest võidavad laenajad, kuid kaotab hoiustaja.

Coop Panga finantsjuhi Paavo Truu sõnul olid Eesti pankade tähtajaliste hoiuste intressid viimase 12 kuu jooksul Euroopa kõrgeimad, kuid nüüd on märgata nende langemist. „Intresside langustrend on alanud tänu Euroopa Keskpanga rahapoliitilistele otsustele ja inflatsiooni taandumisele,” ütles ta. Meil ei ole võimalik neid muutusi ignoreerida ja sellepärast on näiteks ka Coop Pank korrigeerinud tähtajalistele hoiustele makstavaid intresse.”

Truu sõnul on pank langetanud keskmisi ja pikkade tähtaegade hoiuste intresse juba alates detsembrist, sest majandust jahutav kõrgete intresside ajajärk on lõppemas ja see on ka rahaturgude üleüldine ootus.

Alates 6. veebruarist 2024 maksab Coop Pank 3–17 kuu pikkuse tähtajaliste hoiuste eest 3,5–3,75 protsenti aastaintressi ning 18 kuu ja pikemate tähtaegadega hoiuste eest 2,0–3,0 protsenti.

Kuna inflatsioon on taandumas ja Euroopa Keskpank on lõpetanud baasintresside tõstmise, on langemas ka euribor. Truu ütles, et laenuvõtjatele on see kahtlemata hea uudis. “Turuosalised usuvad, et 6 kuu euribor jõuab poole aasta pärast pärast juba umbes 3,0% ja 12 kuu pärast 2,5% tasemele,“ rääkis ta.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.