Hoiustesõda: üks pank pakub nüüd rekordkõrget intressi olenemata hoiuse pikkusest

Hoiuste intressid aina kerkivad.Foto: Shutterstock

Kõik pangad on viimastel kuudel intresse tõstnud ja kõigis suuremates pankades saab aastase hoiuse eest juba 4,5%. Hiljuti otsustas tähtajaliste hoiuste intressi 4,5% tasemele tõsta ka Holm pank ja seda ilma kindla ajalise piiranguta, küll aga kehtib selline pakkumine ajutiselt.

See tähendab, et ülikõrge intressiga saab oma raha kasvama panna nii kolmeks kuuks kui kolmeks aastaks, maksimaalselt isegi kuni viieks aastaks. Intress arvutatakse aasta baasil, kui hoiustada näiteks kaheks aastaks, teenib hoiustaja kahe aasta pealt kokku intressi 9% algselt summalt.

Holmi juhi Kaspar Kalveti sõnul on sedavõrd kõrged ja heade tingimustega hoiuseintressid kindlasti pigem erandlik nähtus. „Septembris oli suur hulk analüütikuid arvamusel, et uut baasintressi tõusu ei tule. Kuna inflatsioon on järele andnud, hakkab nii baasintress kui sellega käsikäes ka hoiuste intressitase varem või hiljem langema. Võimalus fikseerida endale kuni viieks aastaks 4,5% intressitase, mis ületab juba järgmisel aastal oluliselt Eesti Panga viimati prognoositud 3,4% inflatsiooninäitajat ja ka näiteks Euribori taset, on kindlasti kaalumist väärt investeering,“ nentis ta.

Viimastel kuudel on hoiuste intresside tõstmine kõvasti hoogustunud. Septembrikuu jooksul tõstsid kõik suuremad pangad oma aastase hoiuse intressi 4,5% juurde: seda tegid nii Swedbank, Coop Pank, SEB ja LHV. Üldiselt kehtivad aga pikemate või lühemate perioodide peale madalamad intressimäärad.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.