Eesti netipood on tellimuste täitmistega raskustesse sattunud, veebileht on maas

Veebipood. Foto on illustratiivne.Shutterstock

Eesti veebipood fanaatik.ee reklaamis veel mõni aeg tagasi, et nad on täitnud üle 22 000 tellimuse. Praeguseks on aga tarbijavaidluste komisjoni jõudnud firma vastu mitu kaebust ning pood on netist kadunud.

Näiteks tellis üks klient detsembri keskel Fanaatiku veebipoest komplekti mütsi, maski ja salliga, makstes kokku 2 eurot. Kaup lubati kohale saata kahe kuni nelja nädala jooksul.

Tähtaja lähenemisel otsustas inimene kontrollida saadetise asukohta, kuid seda kodulehte enam ei olnud. Tarbija saatis e-kirja aadressil info@fanaatik.ee, kuid meiliserverist tuli vastus, et see aadress enam ei toimi.

Tarbija saatis päringu ka veebipoe omanikfirma Otsetee.ee OÜ juhatuse liikme e-maili aadressile, kuid sealt vastust ei tulnud.

Teine inimene tellis juba septembris mulla ettevalmistamiseks kasutatava aeraatori, mille eest käis välja 25 eurot. Tellimuse esitamisest möödus üle nelja kuu, kuid lubadustele vaatamata kaupa ei tulnud.

Muster oli sama: korduvatele järepärimistele ja palvele tagastada makstud summa, kaupleja ei vasta.

Mõlemal juhul otsustas tarbijavaidluste komisjon, et inimeste nõuded on igati põhjendatud ja firmal tuleb täitmata tellimuste eest raha tagasi maksta.

Praeguseks pole internetis ei fanaatik.ee ega otsetee.ee portaalidest aga jälgegi, nii et pole selge, kas ettevõte raha ka reaalselt tagasi maksab.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.