Elektri universaalteenusest on loobunud kümned tuhanded inimesed

Kui EstLink 2 rike kestab järgmise nädalani, läheb olukord kriitilisemaks.Foto: Pexels/Joy Singh

Madalamate elektri börsihindade tõttu on tänaseks elektri universaalteenusest loobunud kümned tuhanded tarbijad, kes hakkasid järk-järguliselt süsteemiga mullu sügisest liituma. Eesti Energia energiatoodete juhi Armen Kasparovi sõnul on nende klientidest umbes 11 000 tänaseks otsustanud poliitikute kiiruga väljatöötatud lahendusest loobuda. 

Märgiline on seegi, et enamus klientidest on otsustanud naasta börsipaketile. Märgatavat lahkujate hulka tunnistab ka Alexela juhatuse liige Tarmo Kärsna, kuid ta ei soostunud välja ütlema konkreetset klientide hulka, vaid rääkis lahkujatest protsentuaalselt – 12%. 

“Tarbijatele, kes on valmis börsihindasid jälgima ning selle järgi oma tarbimist ajastama, sobib hästi börsipakett. Keskmine börsihind oli jaanuarikuus 11,90 senti/kWh. Pikaajalise kindluse jaoks tasub valida fikseeritud pakett ning fikseerida hind just siis, kui turuhinnad on madalal,” ütles Kasparov. 

Eile avalikustatud Alexela uus pakett on Kärsna väitel tarbijates suurt huvi tekitanud. Alexela uuel paketil on nii-öelda dünaamiline hinnastamine. Elektrimüüja teatab järgmise kuu hinna eelneval kuul ette, kuid klient saab olla kindel, et hind ei ületa universaalteenuse hinda. 

Esimese 24 tunniga hüppeliselt kasvanud nii meie oma Alexela kui ka teiste müüjate klientide pöördumiste arv. Tegemist on valdavalt univeraalteenust kasutavate klientidega, kes soovivad praegusest paindlikumat paketti,” kirjeldas Kärsna. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.