Enefit värskendas elektripakette: koduleht prognoosib nüüd su elektriarveid, hinda saab valida ka kahetariifsena

Enefit uuendas elektripakettide valikut.Foto: Shutterstock

Alates uuest aastast pakub Eesti Energia kõiki energiatooteid ja -teenuseid tütarettevõte Enefit, mis on saanud valmis elektripakettide täpsema hinnakuva. Samuti saab nüüd kõiki pakette valida kahetariifsena ning taastuvenergia põhistena.

Elektripakette saab vaadata Enefiti kodulehel ilma iseteenindusse sisse logimata, kus saab oma ühe kuu tarbimise mahu käsitsi sisestada. Täpsete tarbimisandmete automaatseks kasutamiseks paketihinna arvutamisel peaks klient sisenema iseteenindusse.

Kui inimene ei ole Enefiti klient, saab ta anda Eleringi kodulehel Enefitile ligipääsu oma tarbimisandmetele ning siis Enefiti iseteeninduses oma prognoositavaid elektri kuuhindasid näha. Tuleks arvestada, et kuvatavale elektrikulule lisanduvad võrgutasu, taastuvenergia tasu ning elektriaktsiis.  

Kõiki Enefiti pakutavaid fikseeritud ja börsihinnaga pakette saab nüüdsest valida ka sajaprotsendiliselt taastuvenergia põhistena. Lisaks saab paketti valida ühe- või kahetariifsena ehk eristada päevase ja öise elektrihinna, mis võimaldab tarbimist juhtida soodsamale ajale ning teenida selle arvelt säästu.

Näiteks kuue kuu fikseeritud hind on ühetariifsena 12,9 senti/kWh, taastuvenergiaga 13,4 senti/kWh. Kahetariifsena on päevane hind 14,45 ja öine 11,5 senti/kWh ning rohelisel paketil on hinnad 15,01 ja 11,79 senti/kWh.

Enefiti juhatuse liige Deepak Ahluwalia ütles, et kliendid hoolivad aina rohkem keskkonda säästvast ja jätkusuutlikust tarbimisest. “Selle tõttu soovime neile roheteekonna partnerina pakkuda laiemat valikut rohelisi elektripakette,” lausus ta. “Rohelist paketti valides panustavad kliendid puhtama tuleviku loomisse, sest nende elekter tuleb täies mahus taastuvenergia tootmisest ja võimaldab pikas perspektiivis roheenergiat rohkem turule tuua. Lisaks ilmestab uus paketikuva seda, et rohelised elektripaketid ei ole tavalistest märkimisväärselt kallimad.”  

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.