Finnair koondab tuhat töötajat. Töö võivad kaotada ka Eesti inimesed

Finnairi lennuk.Foto: Imago/Aviation-Stock

Finnair andis teada, et koondab üle maailma koroonakriisi tõttu kuni 1000 inimest. Kõnelusi peetakse ka Eesti töötajatega.

Lennufirma teatas, et on alustanud Soomes töötajatega läbirääkimisi koondamise ja töökoormuse vähendamise asjus 2800 töötajaga, sama tehakse ka mujal riikides asuvates üksustes.

“Kõikides Finnair Groupi üksustes üle maailma toimuvad sarnased läbirääkimised. Väljaspool Soomet toimuvad läbirääkimised eraldi kooskõlas sealsete seadustega,” ütles Geeniusele Finnairi kommunikatsiooniekspert Manti Väätäinen-Pereira.

Eestils on Finnairil ligikaudu 200 töötajat, peamiselt Tartus. Nad töötavad Finnairi äriteenuste üksuse heaks.

Kui palju inimesi Eestis töö kaotada võiks, ei osanud Väätäinen-Pereira veel prognoosida, sest kõnelused pole veel alanud.

Kas kokkutõmbamine võib ka tähendada, et Finnair sulgeb Eestit teenindavaid lennuliine, näiteks Helsingi-Tartu liini, kus reisijaid on omajagu vähe?

“Vaatame oma reisid üle iganädalaselt ja võtame arvesse nõudlust, reisipiiranguid ning üldist pandeemiaolukorda. Praegu tegutseme ainult Helsingi ja Tallinna vahel,” jäi Finnairi kommunikatsiooniekspert kidakeelseks.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.