Hea uudis tarbijale: elektrimüüjat saab nüüd vahetada palju kiiremini

Elektrimüüja vahetamine ei võta enam nii kaua aega.Foto: Shutterstock

Elektrituru toimimise võrgueeskirja uuendustest tulenevalt saavad võrgulepinguga elektritarbijad alates käesoleva aasta algusest vahetada elektrimüüjat varasemaga võrreldes märksa kiiremini.

Kui eelnevalt kehtinud regulatsiooni järgi tuli olemasoleva elektrilepingu lõppemiseks ja uue jõustumiseks oodata uue kuu alguseni ja teatada müüja vahetamise soovist vähemalt 7 päeva enne kuu vahetumist, vastasel juhul võis protsess venida kuni 37 päevaseks, siis nüüd on müüja vahetamine võimalik 14 päevaga.

Eleringi süsteemiteenuste talituse juhataja Marie Kalmeti sõnul muudab uus süsteem müüja vahetamise oluliselt paindlikumaks. „Uus elektri ostmise leping võib erinevalt varasemast süsteemist kehtima hakata poole kuu pealt ja enam ei ole tarvidust oodata kuni järgmise kuu alguseni, et müüja vahetus rakenduks,” ütles ta.

“Tänu heale koostööle turuosaliste ehk elektrimüüjate, majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi ja Eleringi vahel annab see muudatus tarbijatele tunduvalt suurema vabaduse juhtida oma energiatarbimise kulusid ja teha müüja vahetamise otsust jooksvalt siis, kui tarbija seda soovib,“ sõnas Kalmet.

Kui tarbimiskoha omanikul puudub eelnevalt leping elektri ostmiseks ehk ta on üldteenusel, mis puhul müüb talle elektrienergiat jaotusvõrguettevõtja, siis rakendub uue müüjaga leping juba järgmisel päeval.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.