Hoiuste intressid kerkivad mühinal: Swedbank, Luminor ja Coop Pank maksavad nüüd sinu raha eest märksa rohkem

Hoiuste intressid lähevad aina kõrgemaks.Foto: Shutterstock

Veebruarikuu on pangandusvaldkonnas toonud mitmeid uudiseid: euribor jätkab tõusu, pangad teenivad suuri kasumeid ja hoiuse intressid tõusevad. Sel nädalal tõstsid interesse kolm panka.

Luminoril kerkis näiteks kuue kuu eest makstav intress 1 protsendini ja aastasel hoiusel 2,5 protsendini. Olenevalt perioodist oli intressitõus võrreldes varasemate määradega 0,3 kuni 0,9 protsenti.

Samuti teatas Swedbank, et kergitab intresse juba kolmandat korda sel aastal. Sel nädalal tõusis Swedbankis kuuekuulise tähtajalise hoiuse intress 1,25 protsendi peale ja aastase tähtajalise hoiuse intress 2,5 protsendi peale.

„Nädal tagasi korrigeerisime intresse ülespoole ja täna tõstsime neid taas. Intressid ei ole kindlasti külmutatud ja vaatame neid seoses euribori tõusuga pidevalt üle,” kommenteeris tõusu Swedbanki eraisikute panganduse juht Tarmo Ulla.

Passima ei tohtinud jääda ka Coop Pank, kes on avalikult välja hõiganud, et soovib pakkuda universaalpankadest suurimat hoiuste intresses. Täna teatas Coop Pank, et aastase hoiuse intress tõuseb neil 2,6 protsendini ja kolme aastasel hoiusel 3 protsendini.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.