Hüvitisfirma paljastab: mis lennufirmadelt võid hilinemise korral hüvitise saamisest vaid unistada?

Kui väljaminevast lennust maha jääd, siis arvesta, et tühistamisele võib kuuluda ka su tagasilennu pilet.Sander Ilvest, Postimees/Scanpix

Kuigi Euroopa Liidu määrus näeb ette lendude hilinemiste ja tühistamiste eest kompensatsiooni, pole paljud lennufirmad kuigi agarad neid summasid maksma. Nii selgust ka Rahageeniuse loost, kus AirBaltic keeldus eestlasele hüvitist maksmast, kuigi selleks oli tal määruse järgi õigus.

Millised lennufirmad maksavad kompensatsiooni nii, nagu regulatsioonid ette näevad? Mis ettevõtted hiilivad neist kõrvale? Küsisime järele firmalt, mis tegelebki lennufirmadelt hüvitiste välja nõudmisega.

Skycopi tegevjuht Lukas Raščiauskas ütles, et kõige rohkem on Euroopas probleeme suuremate lennufirmadega nagu Lufthansa, KLM ja Vueling. Samuti ei ole kuigi kompensatsiooni kuigi altid maksma väiksemad lennufirmad nagu Iberia, Alba Star, Bulgaria Air ja Blue Air.

Seevastu Põhjamaade lennufirmade vastu jagus Raščiauskasel kiidusõnu. “SAS ja Finnair maksavad tõenäoliselt kompensatsiooni nii, nagu peab,” märkis ta.

Raščiauskas märkis, et enamik Baltimaades tegutsevaid lennufirmasid. “Smartlynx, LOT, Ryanair – kõik maksavad kenasti hüvitist,” sõnas ta.

Mis puudutab AirBalticut, siis Raščiauskase sõnul oli tegemist kompensatsiooni maksmise koha pealt väga problemaatilise lennufirmaga, kuid lennufirma on viimasel ajal kannapöörde teinud ja nüüd enam sellega suuri muresid pole. “Ka problemaatilised lennufirmad võivad muutuda,” märkis ta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.