Inbankist saad nüüd krediitkaardi, mis annab ostude eest raha tagasi. Kas võtta või jätta?

Inbanki asutajad Priit Põldaja (vasakul) ja Jan Andresoo.Foto: Arno Mikkor

Seni peamiselt laenamise poolest tuntud Inbank tõi turule oma Inpay nimelise makseäpi ning krediitkaardi, millel on ka cashback-võimalus ehk saad osa ostusummast tagasi.

“Võrreldes näiteks USAga ei paku Euroopa, sealhulgas Eesti pangad klientidele piisavalt häid preemiaprogramme, mistõttu ei ole eestlastel ka erilist motivatsiooni krediitkaarte kasutada;” rääkis Inbanki nõukogu esimees Priit Põldoja.

Ta tõi näiteks Apple Cardi või Amazon Rewards Cardi, mis annavad kaardiomanikule ostude pealt teatud protsendi raha tagasi. Inpay krediitkaartidel ongi 2-protsendine cashback.

Inbanki juhatuse esimehe Jan Andresoo sõnul lähtuti Inpay väljatöötamisel sellest, et kõige sagedamini kasutatakse pangakaarte igapäevaseks ostlemiseks. Praegu hoitakse krediitkaarte Eestis erinevalt ülejäänud maailmast nimelt peaasjalikult suurte asjade ostmiseks.

Võtta või jätta? Arvesta, et tegu on ikkagi krediitkaardiga

Inpayd saavad kasutada põhimõtteliselt kõikide pankade kliendid ilma kodupanka vahetamata. On see mõistlik otsus või mitte?

Kindlasti tuleb arvesse võtta, et tegu on siiski krediitkaardiga, mille eest tuleb maksta ning kui kulutad üle jõu, siis tasuda ka korralikku intressi.

Kõige odavam Standard pakett maksab näiteks 2,50 eurot kuus. Intressivaba periood on kaardil küll 35 päeva, ent intressimäär on muidu lausa 18 protsenti. Minimaalselt saab tagasi maksta 3 protsenti kasutatud limiidist.

Vaks kõrgemal olev krediitkaardipakett Platinum maksab juba 12,90 eurot kuus, samas on intressimäär 12 protsentim kusjuures intressivaba periood kestab kuni 45 päeva. Kaasa saab ka reisikindlustuse, miinimummakset ei ole.

Makselahenduse kasutamiseks tuleb alla laadida Inpay äpp. Virtuaalkaarti ja limiidita Apple Pay viipemakseid saab hakata kasutama kohe, Mastercardi viipekaart saadetakse postiga koju 10 päeva jooksul.

Saadaval ka Apple Pay

Alates 14 tänasest saavad Inbanki kliendid kasutada kaApple Pay makselahendust.

Kliendid saavad makselahendust kasutada kõikides Apple nutiseadmetes, iPhone’is, iPadis ja Mac arvutites.

Apple Pay seadistamiseks tuleb avada Wallet äpp ning vajutada “Add Card” nupule. Edasi tuleb valida pank ja ekraanil olevate juhiste abil ühendada Inpay krediit- või deebetkaart.

Pärast kaardi seadmega ühendamist saab klient alustada Apple Pay kasutamist. Süsteemi kasutajad saavad kasutada ka Inpay pakutavaid hüvesid.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.