Esimesena Eestis: Holm pank tõi turule krediitkaardi, millel pole ühtegi lisatasu

Kaspar KalvetFoto: Holm pank

Kodumaisel kapitalil põhinev Holm töötas esimese Eesti pangana välja krediitkaardi, millel puudub nii lepingutasu, kuutasu kui ka intress. 100-eurose limiidiga Krediitkaart 100 on panga juhi sõnul turvaline valik finantskäitumist harjutavatele noortele või inimestele, kes vajavad kindlateks ostudeks riskivaba krediitkaarti. Krediitkaart 100 on võimalik kasutada nii plastik- kui virtuaalkaardina ja nagu tavalisele krediitkaardile, rakendub ka sellele tasuta ostukindlustus.

“Töötasime välja kuumaksu-, intressi- ja lepingutasuvaba krediitkaardi, millel on 100-eurone limiit igakuiseks kasutamiseks. Kasutatud summa tuleb tagasi maksta järgmise kuu 10. Kuupäevaks, misjärel avaneb uus 100-eurone limiit. Selline äärmiselt lihtne toode on sobilik inimesele, kes vajab kindlateks regulaarseteks ostudeks või teenuste eest tasumiseks oma igapäevase pangakaardi kõrvale krediitkaarti, mis ei too kaasa täiendavaid tasusid,“ sõnas Holmi tegevjuht Kaspar Kalvet.


Krediitkaart 100 sobilik lahendus ka klientidele, kes ei soovi siduda oma pangakontot erinevate tellimuskeskkondadega või tahavad hoida populaarsete mobiilirakenduste kaudu tehtavaid oste rangetes piirides.

“Näeme ühe võimaliku kliendigrupina 18+ noori, kelle jaoks võiks tegu olla nende esimese krediitkaardiga. 100-eurone limiit on piisav, et teha automaatsed kuumaksed Spotify, Netflixi ja muude voogedastuskanalite eest, eraldada kindel eelarve toidukulleri, taksoteenuse või tõukside kasutamiseks, teha väiksemaid oste veebipoodidest või katta väiksemaid ootamatuid kulusid. See aitab kujundada vastutustundlikku finantskäitumist ning maandab riski, et inimesel tekib oma võimaluste ülehindamise tõttu panga ees võlg,“ lisas Kalvet.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.