Käes on hooajatööde pakkumiste tippaeg, palgad ulatuvad Eesti keskmiseni

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Üks tööjõumahukaid hooajatöid on maasikakorjamine.Foto: Tanel Pihelgas / Scanpix

Tööportaali CVKeskus andmetel on hooajatööde pakkumiste arv hüppeliselt kasvanud, keskmine pakutav kuupalk on hooajatöödel alates 888 eurost kuni 1268 euroni.

Praegu on portaalis 300 hooajalist tööpakkumist. Tööandjad vajavad enim abilisi restoranidesse, hotellidesse ja haljastustöödele, samuti suvehooaja klienditeenindajaid ning laotöötajaid, teatas CVKeskus.

“Alates märtsikuust hakkas hooajaliste tööpakkumiste arv kiirelt kasvama. Tööandjad avaldasid võrreldes veebruariga koguni 54 protsenti rohkem hooajalisi tööpakkumisi,” ütles ettevõtte turundusjuht Henry Auväärt lisades, et viimase kümne aastaga on Eesti tööandjate vajadus värvata hooajalisi abilisi pea kolmekordistunud.

Tippaeg on aprill ja mai

Hooajaliste tööpakkumiste tippaeg on aprill ja mai, mil tööandjad hakkavad otsima abitööjõudu suveperioodiks. Keskmine pakutav kuupalk on hooajatöödel alates 888 eurost kuni 1268 euroni ning tunnipalk 5,3 eurost kuni 6,1 euroni. Keskmisest kõrgemat töötasu on hooajatöödel võimalus teenida müügi-, ehituse- ja transpordisektoris, kus pakutav palk ületab 1500 euro piiri.

“Hooajalistel töödel teenitav töötasu jääb üldjuhul alla Eesti keskmisele palgale. Teisalt on aga enamus hooajalisi töid klienditeeninduse ja toitlustuse valdkonnas, kus keskmine palgatase ongi pisut madalam,” selgitas Auväärt.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.