Kõpus avati suveperioodiks toidupood

Kõpu suvepoe avamine 22.05.2024Foto: Coop Hiiumaa

Hiiumaa Tarbijate Ühistu avas täna Kõpus suvepoe, mis pakub nii kohalikele elanikele kui suvitajatele toidu-ja esmatarbekaupu, sealhulgas soodsate hindadega kampaaniatooteid. Coopi 42-ruutmeetrine suvepood asub Kõpu rahvamajaga samas hoones ja jääb avatuks esialgu 31. augustini.

Poest saab osta ka kohalike tootjate toodangut

Lisaks Coopi keti kaupadele on poest võimalik osta Hiiumaa kohalike tootjate toodangut, näiteks pagari-, kondiitri- ja kulinaariatoodete sortimendis on vaid “Hiiumaa Köök ja Pagar” tooted. Poe kõrval asub külaseltsi loodud välilava koos kiikede ja liivakastiga, jalutuskäigu kaugusel on Kõpu tuletorn.

Kõpu poolsaar on viimase 10 aastaga jõudsalt arenenud – ehitatud on palju uusi kodusid, avatud on lasteaed-koolimaja, Kalana sadam, uusi majutuskohti ja kohvikuid. Hiiumaa Tarbijate Ühistu juhataja Kaja Antonsi sõnul veeretati juba mõnda aega peas mõtet, et lisaks piirkonna lähimale poele Kõrgessaares võiks ka Kõpu poolsaarel olla kauplus.

“See idee on meieni jõudnud nii läbi endise maavanema Riho Rahuoja, pikaaegse Coop Hiiumaa juhataja Agu Kohari kui ka kohaliku osavalla eestvedajate poolt. Usume, et suvepood annab siinsele tugevale kogukonnale tuge ja elu juurde ning kui kliente jätkub, siis kaalume kaupluse aastaringi avatuks jätmist,” ütles Antons.

Pood sündis koostöös kohaliku kogukonnaaga

“Koostöös kohaliku kogukonnaga saame täna avada siin maailmaveerel, metsade vahel meite Iiu saare köikse körgemal asuva poe,” ütles Kaja Antons. “Enamus kaupluse sisustusest põhineb taaskasutusel, kõige suuremad summad kulusid kaupluseruumide remondile ja juurdepääsutee ehitusele, uued on kaupluse kassa ja külmikud.”

Hiiumaa Tarbijate ühistul on kaheksa kauplust, mis asuvad Kärdlas, Kõrgessaares, Suuremõisas, Käinas, Emmastes, Nurstes ja nüüd ka Kõpus. Kõpu suvepood on avatud iga päev 10-18.

Coop Eesti Keskühistu juhatuse esimehe Rainer Rohtla sõnul on Coop sel aastal ehitamas seitset uut kauplusehoonet ning rekonstrueerimas 13 Coopi kauplust. „Eelmisel nädalal avasime Aegviidu kaupluse, sel nädalal avame lisaks Kõpule kaupluse ka Nasvas. Coopi eesmärk on parandada kodumaise kauba pakkumist igas Eestimaa paigas,“ lisas Rohtla.

Märksõnad: , ,

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.