LHV uus kogumislahendus: säästude eest makstakse intressi, raha saab iga kell välja võtta

LHV toob turule Kogumiskonto.Foto: Shutterstock

LHV teatas täna, et toob klientideni Kogumiskonto nimelise toote, mis on sisuliselt tähtajatu hoius, kuhu saab raha igal ajal sisse kanda ja sealt välja võtta.

Kogumiskonto on eraldiseisev pangakonto, mida saab hallata nii internetipangas kui ka mobiiliäpis. Koguda saab korraga mitme eesmärgi jaoks – näiteks meelerahufondi, reisi või hoopis lapse ülikooli mineku jaoks. Eesmärkide täitumisel aitavad silma peal hoida graafikud, kus saab näha praegust kogumisteekonda ning võrrelda seda eesmärkide saavutamiseks vajaliku tempoga.

Kogumiskontol oleva raha eest maksab pank 2% intressi aastas. Intress saabub koguja kontole kord kuus.

Kogumist saab toetada erinevate võimalustega – teha ühekordseid sissemakseid, kasutada püsikogumist või mikrokogumist, millega saab raha hoiule panna iga kaardimaksega. Soovi korral saab Kogumiskontole kogunenud summa koheselt välja võtta ilma teenustasu maksmata. 

Sarnased lahendused on Swedbankil Rahakoguja ja SEB-l Digikassa näol. Seal makstakse intressi vastavalt 2% ja 1,8% aastas.

LHV jaepanganduse juhi Annika Goroško sõnul aitab Kogumiskonto kannustada säästmist ning jõuda nii suuremate kui ka väiksemate eesmärkideni. „Uue lahendusega soovime inimesi toetada säästmisharjumuse kujundamise ja tugevdamise teekonnal. See on üks esimesi rahatarkuse samme – säästude olemasolu pakub ootamatutes olukordades meelerahu ning järjepidev kogumine aitab jõuda soovitud eesmärkideni,” sõnas Goroško.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.