Lidl tõstab märtsist töötajate palka keskmiselt 8 protsenti

Lidl tõstab töötajate palka.Foto: Shutterstock

Arvestades majanduse ja tööturu olukorda tõstab Lidl Eesti alates 1. märtsist valdava osa poetöötajate ja kõigi peakontori töötajate töötasusid keskmiselt 8 protsenti. Alles alustanud poetöötajate palk tõuseb vastavalt töölepingus toodud kokkuleppele.

Lidl Eesti personaliosakonna juhi Liina Kippasto sõnul on töötajad nende suurim väärtus ning ettevõte teeb kõik, et tagada neile konkurentsivõimeline töötasu. “Iga-aastane palgatõus on Lidli lubadus,” sõnas ta. “Meie poetöötajate kindlustunde ja stabiilsuse tagamiseks on töötajate lepingutes fikseeritud ka järgmiste aastate palgatõusud.”

Palgatõus on jätk juba selle aasta alguses makstud ühekordsele lisatasule, mis moodustas 30 protsenti töötaja kuupalgast kompenseerimaks kõrget inflatsiooni ja kasvavaid energiakulusid. Kokku panustas ettevõte jaanuaris töötajatele erakorralise toetuse maksmiseks 450 000 eurot.

Palgatõusust on rääkinud ka teised Eestis tegutsevad jaeketid. Näiteks teatas Maxima aasta alguses, et tõstab töötajate palkasid samuti keskmiselt 8 protsenti.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.