Lidl võtab maksutõusu ajutiselt enda kanda: hinnad jaanuaris ei tõuse

Lidl jätab jaanuaris hinnad samaks.Foto: Shutterstock

Täna teatas Lidl, et kuigi käibemaksumäär Eestis tõuseb uue aasta alguses 20 protsendilt 22 protsendini, ei tõsta poekett Eestis hindu vähemalt veebruari alguseni. Käibemaksust mõjutatud hinnatõusu edasilükkamine tähendab seda, et hinnad jäävad aasta alguses Lidli kauplustes samaks, mis nad on 2023. aasta lõpus.

Lidl Eesti tegevjuhi Maciej Urbanski sõnul on jaekett Eestis saanud turul piisavalt tugevaks, et klientidele talvel tuge pakkuda. “Meie lubadus nendel aegadel jääb samaks nagu alati – pakume igapäevaselt klientidele parima võimaliku hinna eest parima kvaliteediga toodet,” ütles ta.

“Arvestades, et üldine käibemaksutõus tabab inimesi just talvekuudel, mil kulutused on niigi suured ja pered on igasuguste hinnakõikumiste suhtes tundlikud, kompenseerib Lidl jaanuaris käibemaksutõusu omavahenditest,” teatas ettevõte.

Käibemaksutõus on toonud poleemikat selles osas, millal hinnad täpsemalt käibemaksu kerkimise tõttu tõusevad. Sügise hakul ütlesid mitme Eesti poeketi esindajad, et 1. jaanuarist on raske kõik hinnasildid korraga välja vahetada, seega hakatakse hindu tõstma juba 2023. aastal. Viimasel ajal on aga kõik suuremad toidupoed välja hõiganud, et sel aastal hinnad siiski ei kerki.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.