Järgmise aasta 1. jaanuarist jõustub käibemaksumäära tõus, mistõttu on uuest aastast nii mõneski kaupluses oodata hinnamuutusi. Kuna hinnakujundus on Eestis vaba, tähendab see, et riik hinna määramisse ei sekku ning iga kaupleja võib müüa kaupu mis tahes hinnaga. Niisamuti on igal kauplejal võimalik käibemaksutõusu oma hinnastamisotsustes enda äranägemise järgi tasandada.
Rahageenius uuris, millised on Eesti poekettide plaanid seoses eelseisva käibemaksutõusuga ja kas TTJA soovitatud kahe hinnaga hinnasildid võetakse kasutusele.
Et tarbijate jaoks võimalikult kaua hindu madalana hoida ning neid hinnamuutustega kursis hoida, on tarbijakaitse ja tehnilise järelevalve amet (TTJA) soovitanud kauplejatel võtta ajutiselt kasutusele kahe hinnaga hinnasildid. TTJA ettevõtluse osakonna juhataja Ulrika Paavle sõnul tagab selline süsteem selge hinnainfo ning võimaldab hindu võimalikult kaua madalal hoida. Nii ei tõuseks tarbija jaoks toodete tegelikud hinnad enne käibemaksutõusu reaalset jõustumist.
See lugu on Geeniuse ja PRO tellijatele.
Logi sisse või vormista tellimus
- Ligipääs seitsme Geeniuse portaali kõikidele artiklitele.
- Ajakirjade Autoleht, Autoleht Ekstra ja Digi artiklite lugemisõigus veebis.
Tellija andmed
Soovid maksta arvega, teha hulgitellimuse või otsid teistsugust tellimust? Kõik tellimisvõimalused leiad siit.