Maailmakuulus firma pakub Tartus tööd

Ikea pood.Foto: Arvo Meeks / Lõuna-Eesti Postimees / Scanpix

Ettevõte otsib tiimijuhti, vanemspetsialiste müügi- ja logistika osakonda ning koristajaid. Kokku on plaanis Tartu esindusse värvata enam kui 20 töötajat. Juuli lõpus kuulutatakse välja teisigi vabu ametikohti. 

„Alustame inimeste värbamisega IKEA Tartu planeerimis- ja tellimispunkti, mis on oma uuendusliku kontseptsiooni poolest Balti riikides esimene omataoline. Planeerimis- ja tellimispunkti eesmärgiks on pakkuda inspiratsiooni ja teadmisi kodu sisustamiseks ning koduse elu parandamiseks nendele klientidele, kellel on mugavam meid Tartus külastada,” ütles IKEA Baltikumi inimeste ja kultuuri juht Laura Lustika.

Lustika sõnul otsib IKEA esialgu inimesi, kes vastutaksid punkti käimalükkamise eest. „Kandideerima on oodatud meeskonnajuht, müügi-, logistika vanemspetsialistid ning kaks koristajat,” ütles Lustika. Ta lisas, et kuu aja pärast kuulutakse välja täiendavaid vabu ametikohti.

Väärtuspõhine värbamine

Lustika sõnul pakub IKEA Tartu planeerimis- ja tellimispunkt tööd dünaamilises jaemüügikeskkonnas, võimalust isiklikuks arenguks, globaalselt rakendatavaid teadmisi ning ainulaadset Rootsi juurtega kultuuri. „Kui tavaliselt värbavad tööandjaid inimesi peamiselt nende tööalase kompetentsi põhjal, siis IKEA töökultuur on siinpuhul ainulaadne ning värbamisel on olulised ka töötaja väärtused,“ lausus Lustika. 

Tema sõnul on lihtsus, ühtehoidmine ning inimestest ja planeedist hoolimine väärtused, millest IKEA töötajad oma töös iga päev lähtuvad. Argipäevastes toimetustes tähendab see Lustika sõnul seda, et IKEA-s puudub tüüpiline hierarhiline struktuur, mistõttu on suhted meeskonnas sõbralikud ja mitteametlikud. Ühtekuuluvuse, võrdsuse ja avatud suhtluse tagamiseks kannavad töötajad oma ametist olenemata ka vormiriideid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.