Ministeerium annab aru: skandaaliga lahkunud Kert Kingo jääb hüvitiseta

Minister Kert Kingo astus eile õhtul tagasi.Foto: Scanpix

Eile sai teatavaks, et EKRE ridadesse kuuluv väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kert Kingo astub tagasi.

Alles kevadel ministriametisse asunud Kingole sai saatuslikuks valetamine riigikogu ees – nimelt väitis ta, et pole enda nõunikuks nimetatud Jakko Väliga kunagi kohtunud ega tenaga töölepingut sõlminud.

Tuli aga välja, et tegelikult on tööleping Väliga igati olemas ning see sõlmiti Kingo enda initsiatiivil. Kingo esitas peaminister Jüri Ratasele ametist lahkumise avalduse eile õhtul.

Lisahüvitist ei tule

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi (MKM) pressiosakonnast öeldi, et Kingo naaseb ministriametist lahkudes Riigikokku, seega lahkumishüvitist ta ei saa.

“Saada on töötasu oktoobrikuu eest ja kasutamata puhkusepäevade tasu – kui palju täpselt, selgub siis, kui on selge, mis kuupäeval minister oma ametist vabastatakse,” lisas pressiesindaja. See juhtub siis, kui president tagasiastumise ametlikult rahuldab.

Skandaalne nõunik ei saa midagi

Skandaali vallandanud Jakko Väli, kes veel enne reaalselt ministri nõunikuna tööle asumist esines sotsiaalmeedias mitme räige sõnavõtuga, ei saa aga midagi.

“Jakko Väli tööleping sõlmiti 18.10.2019, kuid tühistati Jakko Väli esitatud avalduse alusel Kert Kingo poolt 19.10.2019. Jakko Väli pole MKM-i tööle asunud ega töökohustusi täitma hakanud ja õigus hüvitistele puudub,” öeldi ministeeriumist.

Pressiesindaja selgitas, et tööleping sõlmiti küll 18 oktoobril, kuid jõustunud oleks see tööle asumise päeval ehk 21. oktoobril. Kuna leping enne seda tühistati, siis ei alanud ka palgaarvestus.

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.