Alkoholi sisaldavate lappidega lauda puhastanud klient sai negatiivse üllatuse osaliseks – lauaplaat sai rikutud. Müüja leidis, et süüdi on klient ise ja lauda välja vahetada ei tahtnud.
Möödunud aasta septembri lõpus ostis üks Eesti inimene endale Welle mööblisalongist uue söögilaua Alaras II 120. Umbes poole kuu pärast pöördus ostja poe poole murega. Ta oli puhastanud söögilauda desinfitseerimislappidega, mis sisaldasid alkoholi ning laua klaasist plaadile tekkisid laigud.
Ostja soovis saada uut lauda, kuna talle ei selgitatud enne laua ostmist, et klaasist lauaplaati tohib puhastada ainult spetsiaalse vahendiga. Lauaga ei tulnud kaasa ka mingisugust kasutusjuhendit, kus oleks see informatsioon kirjas olnud.
Kaupleja ütles aga, et puhastusjuhend on üleval nende koduleheküljel. Siiski saatis pood ka laua tarnijale ehk ettevõttele, kelle kaudu mööblipood endale laua müüki võttis, kaebuse. Tarnija teatas, et lauaplaadile tekkisid laigud puhtalt kliendi enda süül ning seetõttu kaupa välja ei vahetata.
Klient pöördus selle peale tarbijavaidluste komisjoni poole sooviga laud tagastada ning selle eest makstud 598 eurot tagasi saada. Komisjon leidiski, et mööblipood peab kliendile raha tagasi maksma, sest nende arvates ei piisa sellest, et laua puhastamise tingimused on kirjas vaid koduleheküljel.
Komisjoni hinnangul oleks pidanud kaupleja teatama klienti müügihetkel, et lauaplaati tuleb puhastada spetsiaalsete vahenditega. Lisaks märkis komisjon, et ka kaupleja kodulehel olev informatsioon ei keela otseselt alkoholi sisaldavate lappidega laua puhastamist.
Peale selle leidis komisjon, et söögilauale võib ikka pudeneda toitu ja jooke, sealhulgas alkohoolseid jooke. Ostjale oleks pidanud müümise hetkel teatama, et tegemist ei ole tavalise söögilauaga, vaid sellise lauga, mis ei kannata alkoholi.