MTA tuletab meelde: kuni 64-eurone maamaks peab märtsi lõpuks tasutud olema

Varsti peab maamaks tasutud olema.Foto: Shutterstock

Maksu- ja tolliamet on välja saatnud 398 381 maamaksu teadet summas 59,14 miljonit eurot, mis jõudsid inimesteni e-kirja, telefoni lühisõnumi või posti teel. Maamaksuteatega on kõikidel võimalik tutvuda ka e-MTAs.

Kuni 64-eurone maamaks mistahes kohaliku omavalitsuse üksuses asuvalt maalt tuleb tasuda ühekorraga 31. märtsiks. Maamaksust, mis ületab 64 eurot, peab tasuma 31. märtsiks vähemalt pool, kuid mitte vähem kui 64 eurot. Ülejäänud osa maamaksust saab tasuda hiljemalt 2. oktoobriks.

Maa-ameti poolt 2022. aastal läbi viidud maa korraline hindamine, mille tulemusel maa väärtus muutus, ei kajastu tänavuses maamaksukohustuses. Maa korralise hindamise tulemused võetakse kasutusele alates 1. jaanuarist 2024. Uued maamaksumäärad kehtestavad kohalikud omavalitsused 1. juuliks 2023, misjärel hiljemalt sügisel on võimalik e-MTAs tutvuda oma 2024. aasta maamaksukohustuse prognoosiga.

Maa-ameti poolt määratud uut maa väärtust saab vaadata nende uuenenud maakatastris minu.kataster.ee ja maa hindamise küsimuste osas tuleb ühendust võtta Maa-ametiga.

Maamaksuteadetega seotud küsimustega saab pöörduda MTA klienditeenindusse, maa maksustamise ja maksuvabastuste ning -soodustuste rakendamisega seotud küsimustega tuleb pöörduda maa asukohajärgse omavalitsuse poole.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.