Pangajuht ennustab hoiusteralli peatset lõppu: intressimäärad hakkavad kohe-kohe kukkuma

Hoiusteralli hakkab lõppema.Foto: Shutterstock

Vaadates Euribori liikumist ja ekspertide üsna üksmeelseid prognoose võib julgelt ennustada, et aastase või pikema perioodi tähtajalise hoiuse eest pakutav intress langeb veel lähinädalatel kui mitte lähipäevil, kommenteerib rahaturu trende ja meeleolusid Bigbanki Eesti juht Jonna Pechter.

“Kui sa oled siiani kõhelnud, siis nüüd tundub päriselt olema viimane nii hea intressiga võimalus säästud teenima panna,” ütles ta. Viimane aasta on õpetanud, et raha laenamisel on turuväärtus ja täna on üsna selge, et see väärtus lähiajal veidi langeb,” kommenteeris Pechter.

Tema sõnul on vaid aja küsimus, millal pangad kliendile pakutavaid hoiuste intressimäärasid allapoole nihutavad. “Oodata enam ei saa, esimesed sammud on turul tegelikult juba tehtud ja ka Bigbank on mõnda intressimäära juba veidi langetanud,” lisas Pechter.

Bigbanki juhi kinnitusel võtavad kõik protsessid aega ja nii on ka viimase aasta aktiivse selgitustöö tulemusi olnud ennekõike tunda just sel sügisel. “Viimased kümmekond aastat suurpangad tähtajalistele hoiustele intresse ei maksnud ja inimesed harjusid sellega. Nüüd on küsimus, kui paljud kliendid jõuavad veel reageerida enne, kui intressid taas langema hakkavad,” märkis Pechter.

Tema sõnul on tõenäoline, et euribor kukub aasta jooksul ka allapoole 3% piiri. “Sellistes oludes on vaid aja küsimus, mil ka täna pakutava tähtajalise hoiuse kuni 4,6 protsendilist aastaintressi langetatakse oluliselt,” ütles ta.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.