Pank annab aru: mis asi on pangakonto hooldustasu ja miks seda iga kuu maksma peab?

Mis vajab arvelduskontol hooldamist, et selle eest maksma peab?Valgamaalane/Scanpix

Nagu Rahageeniuse erinevatest hinnavõrdlustest selgub, siis pankadel on hulk pisikesi teenustasusid, mis võivad lõpuks päris suureks kasvada.

Üks tasu, mis ilmselt palju küsimusi tekitab, on arvelduskonto või pangakaardi hooldustasu. Näiteks SEB-l on neljast suuremast pangast ainukesena kehtestatud arvelduskonto kuutasu, mis on 0,30 eurot kuus.

Mis vajab arvelduskontol hooldamist, et selle eest maksma peab? Küsime pangalt järgi.

SEB erasegmendi juht Triin Raudsepp selgitas, et arvelduskontode haldamine on muutunud aasta-aastalt regulatsioonide ja muude kohustuste tõttu pankadele järjest kulukamaks. Näiteks tuleb rahapesu tõkestamise meetmete ja „ tunne oma klienti“ põhimõtte täitmiseks regulaarselt uuendada ja hallata klientide andmeid.

“Kulud tulevad just kohustustest, mis pangale on seaduse järgi määratud. Näiteks arenduskulud: elatusmiinimumide võimaldamine ja nende kasutamise arvestus, erinevate ametiasutuse infopäringute töötlemine, seadusest tulenevate kohustuslike teavituste saatmine klientidele,” märkis Raudsepp.

“Meie jaoks on oluline olla oma hinnastamisel läbipaistev ja seetõttu lähtusime põhimõttest, et kui klient soovib meie juures kasutada vaid arvelduskonto üksikteenust, kaasneb sellega teenustasu,” ütles ta.

Raudsepp lisas, et aktiivsele kliendile (kes soovib lisaks arvelduskontole kasutada ka nt. pangakaarti, internetipanka jms) soovitab pank valida endale sobiv arvelduspakett, mis juba sisaldab arvelduskonto hooldust ning sellisel juhul arvelduskonto kuuhooldustasu täiendavalt maksma ei pea.

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.