Võrdlus: mis pank küsib arvelduskonto ja pangakaardi omamise eest kõrgeimat hinda?

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Pangakaardid.Mihkel Maripuu, Postimees/Scanpix

Pangakaardi ja arvelduskonto omamine võib tunduda odav lõbu, küll aga jäävad tihtilugu hinnakirjast märkamata väikesed kuu-, hooldus- ja teenustasud, mida pangad arvelduskonto või deebetkaardi omamise eest küsivad.

Et olukorras pisut selgust tuua, panime LHV, Swedbanki, SEB ja Coop Panga arvelduskonto ja deebetkaartide teenustasud ritta ja selgitasime, millise panga klient on sellisel juhul kõige kallim olla.

Arvelduskonto omamise eest küsib kuutasu ainukesena neljast SEB. See on 0,30 eurot. Ülejäänutel pankadel on konto omamine kuutasuta.

Deebetkaartidega on vähe keerulisem lugu. SEB-s ja Coopis saad valida, kas võtad endale lihtsalt deebetkaardi või võtad mõne paketi, kus on lisaks kaardile ka muid teenuseid. Alustame puhtalt kaartidest.

SEB ja LHV küsivad deebetkaardi omamise eest kuutasu 1 euro. Coop Pangal on sama tasu 1,50 eurot ning Swedbankil 1,28 eurot.

Swedbanki ja LHV puhul siin lugu lõppebki: eraldi pakette pangad ei paku, seega on hinnavõrdlus vähe lihtsam. SEB ja Coopi kliendid saavad endale aga kuupaketid soetada.

Näiteks SEB+ pakett, kus on viis tasuta makset internetipangas, arvelduskonto kuutasuta, deebetkaart hooldustasuta ja nipet-näpet veel, mis maksab kokku 1,95 eurot kuus. Kas see hinnavõidu toob, sõltub juba kliendi soovidest. Coopil on sarnane pakett (küll aga limiteerimata tasuta Euroopa maksetega) nimega Rahn, mis maksab 1,99 eurot kuus.

Seega on kõrgeim arvelduskonto hooldustasu SEB-l ja kopsakaim deebetkaardi hooldustasu Coop Pangal, küll aga saad nende pankade puhul endale paketid valida, kus need teenused on juba hinna sees ja muud ka veel pealekauba. Kas see toob hinnavõidu? See sõltub juba su aktiivsusest internetipangas.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.