Pea pooled Eesti inimestest elavad endale kuuluvas kodus, mille eest ei tasuta laenu

Panga uuringust selgus, kui palju inimesi kodulaenu maksavad.Foto: Shutterstock

SEB korraldatud uuringust selgus, et 48% Eestis elavatest inimestest elavad kodus, mis kuulub neile ning nad ei tasu selle eest laenu. Pooled tänased koduomanikud ostsid oma esimese kodu 25-35-aastaselt.

27% küsitletutest elavad oma kodus, mis on soetatud laenu abiga ning 12% elavad üürikorteris. Suurem osa inimestest, kes oma kodu eest laenu maksma ei pea, on vanemad kui 50-aastased (24% on 50-59-aastased ning 40% on 60-74-aastased).

SEB eraklientide panganduse divisjoni juht Sille Hallang kommenteeris, et ilmselt on tegemist inimestega, kes elavad kodudes, mis on saadud omandireformi tulemusena, olnud pere käes juba mitu põlvkonda või on laen juba tagasi makstud. Laenuga ostetud kodudes elavad aga peamiselt 30-49-aastased (30% on 30-39-aastased ja 34% on 40-49-aastased). Üürikorterites elavad aga eelkõige 18-29-aastased inimesed (40%).

Uuringu tulemustest nähtub, et üle poole (53%) laenuga ostetud kodudes elavatest inimestest elab Harjumaal. “Seda, et aktiivsem kinnisvaraga kauplemine käib Tallinnas ja Harjumaal, näitab ka meie statistika. Eelmisel aastal soetas Harjumaale kinnisvara ligi 55% klientidest, samas kui Tartumaal sõlmiti 21% laenulepingutest,” ütles Hallang.

Uuringu järgi on 43% laenuga ostetud kodudes elavate inimeste netosissetulek igakuiselt rohkem kui 1500 eurot, 19% vastanu sissetulek on 1251-1500 eurot. Hallang märkis, et enamasti võetakse kodulaenu koos kaaslasega ning panga kohaselt on kahe kolmandiku laenuvõtjate ühine sissetulek enam kui 2000 eurot.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.