„Praegu käivad politsei- ja piirivalveametis (PPA) sisemised arutelud kokkuhoiukohtade leidmiseks ning vaatame selleks üle kõik teenused,“ ütles PPA peadirektori asetäitja Janne Pikma.
Lõplik nimekiri võimalikest kokkuhoiukohtadest ei ole tema sõnul veel koos, kuid orkestriliikmete koondamine on üks ettepanek, mis siseministeeriumile tehakse.
„Kuna kaitsevägi avaldas nädalavahetusel oma koondamiskava ja orkestri tulevik tõusis teemaks, siis kohtusime täna orkestri liikmetega ja rääkisime PPA eelarve seisust ning kärpeplaanidest,“ ütles Pikma.
Politsei ja piirivalve orkestris töötab 34 muusikut ja selle aastane eelarve on ligi pool miljonit eurot. Kõrge tasemega professionaalsetest muusikutest koosnev orkester on tähtis nii Eesti kultuuris kui ka PPA jaoks. Orkestri tegevuse hoidmiseks ja arendamiseks on pingutatud, et suureneks orkestri omatulu kui ka võimalikud toetused.
Praegu teenib orkester aastas umbes 20 000 eurot, mille eest saab toetada kontserttegevust, kuid see ei kata kaugeltki orkestri töötasusid ega majanduskulu. „Orkestri töötasud ja majanduskulud kaetakse politsei eelarvest ehk samast palgafondist, kust makstakse palka politseinikele, piirivalvuritele ja ostetakse vormiriietust ning sõidukitele kütust,“ ütles Pikma. „Riik orkestri tegevust ei toeta.“
Pool miljonit eurot aastas on PPA jaoks kindlasti arvestatav kokkuhoid ning riiklikku kärpeülesannet ja PPA põhitöödega seotud vajadusi arvestades ei ole võimalik sellest mööda vaadata, märkis Pikma.
„PPA peadirektor Elmar Vaher tegi eile siseministrile ettepaneku kaaluda kaitseväeorkestri ja PPA orkestri eelarve ühendamist ja loodame väga, et on võimalik leida lahendus, mis viiks puhkpillimuusika traditsiooni edasi,“ lisa ta.