Rahamäng õpetas pea paarkümnele tuhandele noorele rahatarkust

Triin Jalakase sõnul ühendas Cashy rahamäng noorte jaoks meelelahutuse ja rahatarkuse õppimiseFoto: Swedbank

Eelmisel nädalal lõppenud Swedbanki rahamäng Cashy tõi mängu lehele üle 70 000 külastaja. Noortele mõeldud mäng õpetas pea 17 500 inimesele säästmise, investeerimise ja tulude suurendamise võimalusi.

Iga Cashy rahamängus osaleja ülesanne oli kasvata oma virtuaalse tegelase raha, mida algselt oli kõigil 2000 eurot. Oluline ei olnud seejuures vaid rahasumma suurendamine, virtuaalset tegelast pidi samal ajal hoidma tegevuste ja hobide abil õnnelikuna. Raha kasvatamiseks oli vaja teha realistlikke otsuseid alates investeerimisest kuni karjäärivalikuteni. Kuu aja jooksul jõudis mängu lõppu 69 protsenti alustanud mängijatest ning enim eesmärke täideti kategooriates investeeringud, hoiused ja säästud. Kampaania oli seejuures kõige populaarsem naiste seas vanuses 25–34.

Rahamärk ühendas eluliste valikute tegemise ja rahatarkuse õppimise

Swedbanki noortepanganduse valdkonnajuhi Triin Jalakase sõnul ühendas Cashy rahamäng noorte jaoks meelelahutuse ja rahatarkuse õppimise. “Mängus pidi noor tegema elulisi otsuseid ja valikuid, millel olid tema virtuaalse tegelase jaoks reaalsed tagajärjed. Mäng oli hea viis õppida rahatarkust ning panna proovile oma investeerimise ja säästmise oskused. Samas, nagu ka päriselus, on inimese õnn ja heaolu kõige olulisemad ja mängus sai hästi testida nende kahe asja ühendamist,” rääkis Jalakas. Mängus sai teha ka rahatarkuse testi, mida tegi 65 protsenti mängijatest ja ligikaudu 400 000 korda.

Iga päev kujutas mängus ühte aastat ning päeva lõpus selgus, kes olid parimad mängijad. Parimatele jagati välja 50 eurot neljas kategoorias: kõige õnnelikum rahakasvataja, edukaim investeerija, suurim säästja ja suurim tõusja edetabelis. Kampaania viimasel päeval selgusid kolm üldvõitjat kõige õnnelikuma rahakasvataja kategoorias, kes võitsid vastavalt 500 eurot, 250 eurot ja 100 eurot. Lisaks sellele loositi viie inimese vahel välja veel 50 eurot.

Sellel aastal oli rahamängus võimalus osaleda ka tiimina. Seda võimalust kasutas 43% mängijatest. “Nägime, et just meeskondades mängimine motiveeris mängijaid, kuna lausa 89% mängijatest, kes olid alustanud esimesel mänguaastal ja kuulusid tiimidesse, jõudsid lõppu,” rääkis Jalakas. Tiimide auhind kampaania lõpus oli 500 eurot. Mängijatel oli võimalik kutsuda oma sõpru mängima ning tänu sõbrakutsetele liitus pea 9 000 inimest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.