Digipank Revolut sai mõni aasta tagasi Euroopas ametliku pangalitsentsi. Nüüd on see kasutusele võetud ka Eestis, mis tähendab, et siinsel turul on nüüd uus pank.
Litsentsi sai Revolut Leedu kaudu ning sama juriidilise keha kaudu asutakse tegutsema ka Eestis; õiguslikus mõttes saab digipangast piiriülene pangandusteenuste pakkuja.
Tavainimese jaoks tähendab see eelkõige seda, et klientide hoiused on edaspidi tagatud – aga mitte Eesti tagatisfondi, vaid Leedu riigiettevõtte Hoiuste ja Investeeringute Kindlustus kaudu.
Sealse süsteemi järgi on tagatud kõik inimeste ja juriidiliste isikute hoiused kuni 100 000 euro ulatuses, selgitab Leedu riigifirma koduleht.
Et uutest võimalustest osa saada, tuleb rakenduses vastu võtta pakkumine panga kliendiks hakata. Revolut ise lubab, et üleminek peaks võtma vaid paar minutit.
Alguses lubati Eesti turule pangana tulla juba eelmisel aastal, ent ilmselt koroonaviiruse tõttu on asi veidi viibinud. Finantsinspektsiooni andmete järgi hakkab Revolut piiriülese pangandusteenuse pakkujana tegutsema 4. märtsist.
Praegu on Revolutil Eestis 40 000 klienti, aga firmal on plaanid veel suuremad. “Revolut on praegu kõige kiiremini kasvav finantsteenuste ettevõte Euroopas, sest meie tegevuse põhifookus on klientidel. Meil on parim tootedisain, meil pole varjatud tasusid ning loome pidevalt juurde klientidele kasulikke uuenduslikke finantstooteid,” rääkis Revolut panga tegevjuht Virgilijus Mirkės.
Tema sõnul tahab panga avamine Eestis klientidele suurema turvalisuse ja kindlustunde ning võimaldab Revolutil lähitulevikus ka siinsele turule tuua uusi pangatooteid.
Üks neist võib olla teenus nimega Revolut Junior, millega saab avada konto oma lastele vanuses 7–17 aastat. Et see on ka Eestisse tulemas, vihjas digipank juba eelmisel kevadel.
Eelmisel aastal alustas Revolut Poolas ja Leedus tegevust ka eripangana ning hakkas mõlemas riigis pakkuma konkurentsivõimelisi krediiditooteid. Läti turule siseneti möödunud nädalal.
Eripanga tegevusluba võimaldab Revolut pangal oma rakenduse kaudu pakkuda piiratud pangateenuseid ja ka teiste Revolut grupi ettevõtete finantsteenuseid ja -tooteid.
See tähendab, et tulevikus võib digipank mõelda näiteks ka Eesti turule krediitkaartide ja tarbimislaenude toomise peale.