SEB pakub nüüd maksepuhkust ka krediitkaardile, aga korralikku intressi tuleb ikka maksta

Krediitkaardi maksepuhkus võib kalliks maksma minna.Pixabay

SEB pakub nüüd maksepuhkuse võimalust ka krediitkaardiga võetud summa põhiosale, ent intresse tuleb siiski tasuda. Teised pangad suhtuvad seesugusesse võimalusse kõhklevalt.

SEB krediitkaardi maksepuhkuse maksimaalne periood on kuus kuud. Maksepuhkuse ajal jätkab klient vaid intressimaksetega. Uus võimalus on avatud püsimaksega krediitkaardi omanikele, kes moodustavad kõikidest eraisikust krediitkaardi omanikest ligikaudu 80 protsenti.

Püsimaksega krediitkaart tähendab tavapäraselt, et võetakse justkui järelmaksu – kaardiomanik saab kaarti vaba krediidilimiidi piires kasutada ning kasutatud summa järk-järgult kokkulepitud perioodi jooksul tagasi maksta.

Arvestada tuleb aga, et nagu krediitkaartidel ikka, on intressid vägagi korralikud ning algavad 16-18 protsendist. Seega tuleb ka maksepuhkuse ajal välja käia korralik summa, mis pealegi põhiosa ei vähenda – seda tuleb tagasi maksta hiljem, pärast maksepuhkuse lõppu, käies samas edasi välja ka intresse.

Teised pangad ei näe vabadust või pakuvad vaba tagasimakset

Swedbanki eraklientide panganduse juht Tarmo Ulla ütles, et nende eraisikute krediitkaardi portfellist 75 protsentimoodustavad vaba tagasimaksega krediitkaardid, mis võimaldavad krediitkaardiga kasutatud summa ehk laenu põhiosa tagasi maksta hiljem, kuid kliendil tuleb tasuda intressid.

“Kuna vaba tagasimaksega krediitkaardi puhul ei pea klient igakuiselt laenu põhiosa tagastama, võrdub see maksepuhkusega laenude puhul,” nentis ta.

Ka Coop Panga erakliendi igapäevapanganduse juht Teet Kerem rääkis, et nende krediitkaart on oma olemuselt vaba tagasimaksega krediitkaart, mis tähendab seda, et igakuiselt tuleb küll tasuda kasutatud limiidilt intressimakseid, kuid põhiosa tagasimakse on paindlik ja klient saab ise valida, millal ning kui suure summa ta tagastab.

“Võimalik on küll määrata tagasimaksetele ka igakuine püsimakse tasumine, kuid see ei ole meie klientide seas kuigivõrd levinud. Seetõttu ei ole me ka hetkel püsimaksele maksepuhkuse rakendamist kaalunud,” ütles ta.

Ka LHV krediitkaartide puhul saab klient ise valida, kas ja millises ulatuses ta soovib kasutatud limiiti tagasi maksta, rääkis panga kommunikatsioonijuht Priit Rum.

“Tagasimakse suurust on võimalik määrata internetipangas ja muudatuse tegemisel rakendub see järgmisel maksepäeval. Intresside tasumist jätkatakse tavapäraselt kogu kasutatud limiidi pealt,” kirjeldas Rum LHV-s kehtivat korda.

Luminori krediiditoodete juht Heiki Raadik ütles, et nad pole krediitkaardi kasutatud summa tagasimaksmisete osas olulisi probleeme täheldanud ning samuti pole praegu teadaolevalt kliendid otseselt krediitkaarte puudutava maksepuhkuse sooviga Luminori poole pöördunud.

“Seetõttu me praegu seda võimalust ei paku, kuid vastavalt olukorrale oleme valmis seda üle vaatama,” ütles Raadik.

Swedis saab püsimaksega kaardi väikelaenuks ümber vormistada

Püsimaksega krediitkaardile Swedbank eraldi maksepuhkust ei paku. Vajaduse korral pakume lahendusena selle refinantseerimist väikelaenuks, et võimaldada põhiosa maksepuhkust.

Selle muudatuse raames ei muuda me kliendi jaoks tingimusi ehk kliendi jaoks jääb kehtima sama intress, lepingutasu me ei küsi ja maksepuhkust pakume kuni kuueks kuuks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.