Jaanuaris jõustub SEB uus hinnakiri. Näiteks investeerimine läheb odavamaks, aga suure osa sularahatehingute tegemine kolib automaati.
Alates jaanuarist saab alla 10 000 euro suuruseid sularaha sissemakseid kontole või väljamakseid kontolt teha ainult sularahaautomaatides, selgub uuest SEB hinnakirjast.
Müntides sularaha sissemakseid saab teha ainult mündimasina kaudu.
Samuti lõpetab SEB välisvaluutas sularahatehingute tegemise pangakontorites ning kupüüride vahetamise ja kontrolli teenuse osutamise. Välisriikide raha seega vahetada ei saa.
Smart-ID korduv tegemine hakkab maksma
Smart-ID kontot saab teha ka pangakontorites. Seni on see olnud suuresti tasuta teenus, ent nüüd on SEB otsustanud korduvale väljastamisele teenustasu kehtestada.
Nimelt tuleb SEB kontoris uuest aastast Smart-ID korduva väljastamise — pärast esimest korda — eest maksta teenustasuks viis eurot.
“Smart-ID kontot saab luua iseseisvalt, kasutades mobiil-IDd või ID-kaarti, ning see on tasuta,” põhjendab SEB muudatusi.
Esmase Smart-ID konto loomine ja korduva Smart-ID väljastamine lapsele pangakontoris on jätkuvalt tasuta.
Investeerimine läheb odavamaks, aga privaatpangandus kallimaks
Kõige olulisem muudatus on seotud siiski väärtpaberite hinnakirjaga, mis muutub tarbijale oluliselt soodsamaks. Konkurentide juures on aga hinnad tihtilugu veelgi madalamad.
Näiteks Balti riikide aktsiatega kauplemise eest tuleb uuest aastast maksta 0,1 protsenti, minimaalselt 1 euro. Seni on piir olnud 0,2 protsenti tehingust või 3,2 eurot.
Näiteks LHV ning ka Swedbank pakuvad Balti aktsiatega kauplemise võimalust sootuks tasuta.
Uuest aastast saab SEBs veel Baltikumi väärtpabereid mahus kuni 35 000 eurot väärtpaberikontol hoida ilma kuutasuta. Kui portfell aga suuremaks läheb, tuleb maksta 0,009 protsenti portfelli väärtusest, ülempiir on 7,5 eurot.
Seni on summa kuni 6500 euro suuruse Eesti väärtpaberite portfelli eest olnud 80 senti, kuni 65 000 euro puhul kaks ja pool eurot ning sealt edasi viis eurot. Läti ja Leedu väärtpaberite eest tuli maksta lisaraha.
Konkurendi LHV juures on Baltikumi väärtpaberite hoidmine igal juhul tasuta. Swedbankis on tasuta hoidmise piir kuni 30 000 eurot, sealt edasi tuleb maksta 0,008 protsenti portfelli väärtusest, maksimaalselt 8 eurot.