SEB kliendid peavad vanadele pakettidele head aega ütlema: turule tulevad uued teenused

SEB toob turule uued kaasaegsemad paketidFoto: Shutterstock

Alates 16. aprillist toob SEB turule uued era- ja äriklientide paketid, laiendades teenuste valikut. Näiteks sisaldavad uued eraklientide paketid kindlustuskaitset traumade korral, krediitkaardiga saab klient ka ostu- ja reisikindlustuse ning alustavatele ettevõtetele pakume kaasajastatud pakettidega paindlikumaid võimalusi. Lisaks uuendab pank kõigi pangakaartide kujundust ning alustab järk-järgult üleminekut keskkonnasõbralikumatele kaartidele.

Värskem sisu ja kaasaegsemad lahendused

SEB jaepanganduse valdkonna juhi ja juhatuse liikme Ainar Leppäneni sõnul oli uute pakketide eesmärgiks värskendada nende sisu ja teenuste valikut ning neid kaasajastada. Selle jaoks viidi erinevates vanusegruppides eraklientide seas läbi küsitlus, et uurida nende ootuseid igapäevaste pangateenuste kohta.

Klientide tagasiside põhjal laiendas SEB pakettide teenuste valikut ja pakutavaid hüvesid. Uued paketid sisaldavad eraklientidele kindlustuskaitset traumade korral ning krediitkaardiga saab klient ka ostu- ja reisikindlustuse. „Samuti lisasime ärikliendi pakettide valikusse veel ühe paketi, et erinevas kasvufaasis olevad ettevõtted leiaks just endale sobiva lahenduse – selliselt pakettide valikut laiendades saame pea kõigile oma äriklientidele pakkuda oma igapäevaste rahaasjade korraldamiseks senisest soodsamat lahendust,“ lisas ta.

SEB uute pakettide olulisemad eelised:

  • Ostukindlustus. Krediitkaardiga saab eraklient tasuta ostukindlustuse, mis kehtib ostudele nii kaubanduskeskustes kui ka e-poodides üle maailma.
  • Reisikindlustus.Teatud tüüpi krediitkaardiga on erakliendil tasuta reisikindlustus, mis kehtib kogu maailmas ja kindlustatud on kõik kaardi omanikuga koos reisivad pereliikmed. Uute lisateenustena kaasnevad krediitkaardiga veel eelisjärjekorras lennujaama turvakontrolli läbimine ja lennu hilinemisel sissepääs ärikliendi ootealale.
  • Kindlustuskaitse trauma korral katab õnnetuse tagajärjel tekkinud tervisekahju, mis nõuab erakorralise meditsiini osakonda pöördumist ja see kehtib erakliendile ka välismaal. Sõltuvalt valitud paketist makstakse kord aastas kuni 200 euro väärtuses hüvitist. Väljamakse toimub pärast vajalike dokumentide esitamist kahe tööpäeva jooksul.
  • Sularaha tasuta väljavõtmine SEB pangaautomaatidest Eestis, Lätis ja Leedus. Sõltuvalt valitud paketist saavad erakliendid sularaha tasuta välja võtta kuni 2000 eurot kuus. 
  • Keskkonnasõbralikumad pangakaardid. Plastkaartide keskkonnamõju vähendamiseks läheb pank järk-järgult üle keskkonnasõbralikumatele kaartidele, mis on 84% ulatuses valmistatud bioplastikust ehk söödamaisi ülejääkidest. Uueneb kõigi pangakaartide kujundus ja deebetkaartidele on tehtud spetsiaalne käegakatsutav sisselõige ehk sälk. See aitab vaegnägijatel deebet- ja krediitkaardi vahel lihtsamini vahet teha, nii on puutel eristatavat kaarti mugavam kasutada.

Alates kevadest pakutavaks soodsaimaks uueks erakliendi paketiks on Igapäevane pakett hinnaga 1,95 eurot kuus, sellele järgneb Mitmekesine pakett hinnaga 2,95 eurot kuus ning Esmaklassiline pakett 10 eurot kuus.

Noortepakett on lastele ja noortele kuni 26. sünnipäevani tasuta. Seeniorite eelistustest lähtuvalt on sobivaimaks Igapäevane pakett, mis sisaldab piiramatul arvul makseid ja deebetkaarti, sularaha tasuta väljavõtmist pangaautomaatidest kuni 1000 eurot kuus ning 50 euro väärtuses kindlustuskaitset trauma korral. Seenioritele maksab see uus pakett endiselt 0,32 eurot kuus.

Ettevõtted saavad sõltuvalt nende vajadustest, näiteks kuus tehtud ülekannete ja deebetkaartide arvust, valida nelja paketi asemel viie vahel. Uute ärikliendi pakettide kuutasu on 1 eurost (Baas pakett) kuni 65 euroni (Premium+ pakett).

Uued SEB era- ja äriklientide paketid on saadaval alates 16. aprillist ning senised paketid kehtivad selle aasta teise kvartali lõpuni. Lisainfot kaasajastatud pakettide kohta leiab SEB pangakontoritest ja kodulehelt: erakliendi paketid ja ärikliendi paketid.

Millised hinnad kehtivad vanematele pakettidele?

Võrdluseks saab välja tuua ka vanemate pakettide hinnad. SEB+ paketi hind 1,95 eurot kuus, SEB Super+ pakett pakkus piiramatult tasuta makseid, Mastrcard deebetkaarti ja krediitkaarti, ning personaalseid intresse ja sooduseid muude teenuste kasutamiseks 2,95 euro eest kuus. 

Perepaketi, kus samad tingimused kehtisid kuni kaheksale inimesele – kas pereliikmetele või sõpradele sai kätte 3,5 euro eest kuus. Kuldklientidele oli pakett aga tasuta. 

Noortepaketi hind kuus oli 0,32 eurot, ning tegemist oli 18-25 aastastele loodud pangateenusega, millega sai kaasa Mastercardi deebetkaardi, piiramatult pangateenuseid, mis mõeldud just noortele ning balti väärtpaberid ilma hooldustasuta. Alaealistele oli arveldamine aga üldse tasuta.

Sama hinna eest oli võimalik ka SEB Seeniorpaketti kasutada, millega sai liituda alates 65 eluaastast. Kehtisid samad tingimused, kuid sellele lisaks oli püsimaksetega krediitkaatdi intress 2 protsenti soodsam. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.